5 maja 2014

3x4 i zapowiedź serii ze Spurs.


Krótkie podsumowanie serii z Rockets i nasze typy na rywalizację ze Spurs. A jakie są Twoje? Zapraszamy do dzielenia się nimi w komentarzach!

1. MVP serii z Rockets to Lillard, czy Aldridge?

clydetheglide: Jednak Aldridge. W meczach, które PTB wygrało, był średnio 37 pkt na mecz! W przegranych - odpowiednio 15 ppg. Jak widać, od niego głównie zależało zdobywanie punktów w przypadku zwycięstw. BTW - nasz pupil - Lillard - 24 w meczach na tak! i 28 na nie!. Czyli pomimo buzzer beater/game winner - i love this game - to punkty Aldridge'a miały bezpośrednie przełożenie na wynik PTB.

Jędrzej Mirowski (Twitter)Really tough decision. 29.8 ppg,11,2 rpg i 2.7 bpg vs 25.5 ppg, ponad 6 asyst i zbiórek na mecz, a w dodatku kosmiczna skuteczność za 3 - 48,9% przy prawie 8 próbach na mecz. Niemniej jednak to LaMarcus Aldridge poprowadził tą drużynę do zwycięstw w 2 najważniejszych meczach otwarcia, notując wówczas w obu spotkaniach po średnio 44,5 punktów i 13 zbiórek. Nie tylko przysporzył mnóstwa kłopotów podkoszowym Rockets, absorbując ich uwagę i ułatwiając grę obwodowym, ale także odwalał dobrą robotę w obronie, często zastępując Lopeza w podkoszowym masowaniu się z Howardem. Aldridge MVP.

pdxpl (Twitter): Wyczyn Lillard z meczu nr 6 mógłby zdeterminować mój wybór, ale cała serię ustawiła jednak dominacja LMA w pierwszych dwóch meczach. To były dwa ciosy po których Houston nie odzyskało równowagi już do końca. Bez tego nie wygralibyśmy tej serii. Dlatego MVP wędruje do króla mid-range.


2. Wes Matthews, Nic Batum, Robin Lopez - który z tych drugoplanowych graczy może mieć największe znaczenie w rywalizacji ze Spurs?

 clydetheglide: Lopez nie ma przed sobą Howarda i będzie mógł odsapnąć. Tak samo nie ma Hardena, więc??? Bardzo pobożne myślenie, SAS to jest zbilansowana do bólu drużyna i myślę, że najważniejszym zadaniem na dziś będzie zatrzymanie Parkera. Czyli - Wes Matthews po raz kolejny do roboty.. OMG.

Jędrzej Mirowski (Twitter):  Robin Lopez. Nie od dziś wiemy, że według zaawansowanych statystyk obrona Blazers ssie niemiłosiernie (w rywalizacji z Rockets DefRTG 109,8 - 13. wynik ze wszystkich 16 ekip), ale Robin Lopez to naprawdę jasny punkt tej formacji i spełnia się w roli rim-protectora. Liczę na ograniczenie skuteczności wjazdów Parkera i Ginobili'ego. Bez co najmniej dostatecznej defensywy podkoszowej nie mamy na co liczyć w tej serii. Skoro Mavs się udało odmienić swoją obronę, to czemu miałoby nie udać się nam?

pdxpl (Twitter) Wybieram Robina Lopeza. Jeśli da radę coraz lepszemu Splitterowi będzie dobrze. Pewnie będzie musiał walczyć również  z Duncanem, bo Popovich stosuje line-up z Diawem na PF. Będzie ciężko, ale wydaje mi się, że w serii z Howardem Lopez zyskał wiele doświadczenia i pewności siebie.
3. W czym Blazers powinni szukać swojej szansy na awans do kolejnej rundy? Co może być ich kluczem do zwycięstwa? 

 clydetheglide: Gramy to samo... ball movement i przykładamy się do obrony. Pick&pop z Aldridgem i pick&roll z Lopezem. No i trzeba dać grać więcej zmiennikom - zwłaszcza T. Robinson = ogień.

Jędrzej Mirowski (Twitter): Ruch piłką, ruch piłką, ruch piłką - pokażmy Spurs, że też potrafimy robić to znakomicie.. 37,2% za 3 w tym sezonie przeciwko Spurs. Aldridge z kolei, w ostatnich 6-ciu meczach przeciwko Spurs trafiał ze skutecznością 56,3% FG, a w ciągu jego 210 na parkiecie, Blazers byli +37. Aldridge i rzuty z dystansu - grajmy w to, w czym jesteśmy najlepsi.
Niewiele pomysłów mam na dzień dzisiejszy - poczekam do meczu nr 1 i zobaczę jak wyglądać będzie rotacja obu ekip. Cholernie obawiam się Millsa i Diawa .

pdxpl (Twitter): Jeśli grasz ze Spurs, ze Spurs Popovicha, to wszystkie elementy musisz mieć na przyzwoitym poziomie. Tu nic i nikt nie może odstawać od normy. Jedna wygrana, w którymś z dwóch pierwszych meczów może dać Blazers przewagę, której już nie wypuszczą. Ale Pop to nie McHale/gapa i zrobi wszystko żeby tak się nie stało. No i odpowiedź na pytanie , które wszyscy zadają sobie mniej więcej od grudnia, ile jeszcze da się wygrywać w 6-7. Manu, Diaw, Mills to na pewno dużo większa moc niż Lin, Asik i Daniels. Były mecze, w których i Wright, i Mo i T- Rob dawali radę. Idzie oto żeby w końcu zrobili to w tym samych meczach.

4. Twój typ na rywalizację ze Spurs?

clydetheglide: Wygramy 4:2. Znów wszyscy fachowcy od maści stawiają na SAS i niech tak będzie aż do finału.

Jędrzej Mirowski (Twitter):  Spurs w 7 (+wygramy jeden z pierwszych dwóch spotkań wyjazdowych). Doświadczenie Popovicha i świetna ławka Spurs, na czele z papuśnym Borisem Diawem, który w tej serii sprawi nam ogromne problemy (kto z rezerwowego unitu PTB będzie go krył? Co z piekielnie szybkim Pattym Millsem? Mo Williams będzie oglądał jego plecy w co drugiej akcji) mogą nie pozwolić nam zwyciężyć w tej serii.

pdxpl (Twitter): Jestem jakoś dużo spokojniejszy niż przed serią z HOU, ale moje typy zawsze sprawdzają się a'rebours, więc postawię 4:2 dla Spurs.


Pierwszy mecz już w nocy z wtorku na środę, o godzinie 3:30. 
Go Blazers!

8 komentarzy:

 1. SAS-PTB 2:4 , spurs ledwo sobie z Mavs poradzili, z młodą drużyna jaką jest PTB będą mieli trudno

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy22:04

  Jezeli wygramy jeden mecz wyjazdowy i oba u siebie to mamy WCF

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy22:37

  W RS mamy 2:2 ale przegrane były gdy nie grał LMA lub grał 20 min. Teraz Aldridge jest w gazie. Powinno być dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy23:12

  3-4 PTB

  K.

  OdpowiedzUsuń
 5. Behemot08:28

  2-4 dla Blazers. Czas zacząć wierzyć w chłopaków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szefunio20:21

  Tak samo 2-4 dla PTB, przede wszystkim obrona i zbiórki pod koszem. SAS są bardzo skuteczni w rzutach z półdystansu i zza łuku, to trzeba zmienić. Kluczowe będzie zatrzymanie Parkera, także przydałoby się więcej gry ławką rezerwowych tj Robinson, Wright, McCollum, Williams. McCollum jest mega szybki i SAS mogą za nim nie nadążyć. Co do serii POR i HOU to zdecydowanie Aldridge jako MVP, a Lillard to nasz savior, GO BLAZERS !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy08:43

  Ale niszczacy poranek :-S...
  Gorszy niz na kacu. Mam nadzieje, ze odrobia dobrze dzisiejsza lekcje.

  K.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szefunio15:23

  Pojawiło się wszystko to, odnośnie czego miałem największe obawy. Mam nadzieję, że ta lekcja przysłuży się PTB w kolejnych meczach.

  OdpowiedzUsuń