14 sierpnia 2014

Terminarz na sezon 2014/2015 - analiza


Zgodnie z zapowiedziami mamy terminarz na nadchodzący, wolno ale nadchodzący sezon. Cała rozpiska dotycząca każdej drużyny w NBA, wraz z podziałem transmisji telewizyjnych jest dostępna tutaj, natomiast część dotyczącą Portland Trail Blazers możecie zobaczyć tutaj.

Nudzi się nam więc przeanalizujemy sobie miesiąc po miesiącu, to co czeka nas za kilkadziesiąt dni.

Październik/Listopad

W październiku Blazers zagrają dwa mecze - opener sezonu w Rose Garden z OKC (ESPN) o czym pisałem wczoraj oraz w ostatni dzień miesiąca z Kings w Sacramento. W listopadzie meczów będzie już 15, z tego aż 10 w Rose Garden, ale to może być bardzo ciężki miesiąc. Na początek otrzymaliśmy serię czterech spotkań z, co tu dużo mówić kontenderami. Kolejno: Warriors, Cavaliers, Mavericks (TNT) oraz Clippers (w L.A), a także, wydaję mi się, że na pocieszenie Denver Nuggets. Mecze z dwiema ostatnimi drużynami, będą naszym pierwszym back-2-back w sezonie (3 w listopadzie).

Grudzień

Blazers po raz kolejny nie zagrają podczas Christmas Day, ale w grudniu będą mieli dwie duże trasy wyjazdowe. Pierwsza składająca się z tripu po wschodzie oraz wizycie w Minnesocie jest łatwa i Blazers mogą wrócić na mecz z San Antonio (15.12) do Rose Garden z pozytywnym bilansem. Zaczynając od 7 grudnia: Knicks, następnie 9 grudnia back-2-back z Pistons i Wolves, dzień przerwy i kolejne back-2-back z Bulls (ESPN) oraz Pacers.

Drugi trip, to kolejne cztery mecze w dwóch back-2-back, z San Antonio Spurs (ESPN 19.01) i Pelicans, a po dwóch dniach odpoczynku Blazers pojadą do Houston i Oklahomy.

Końcówka roku wydaję się prosta, bo w meczach z 76ers, Knicks oraz Raptors (wszystkie w Portland) trzy zwycięstwa są jak najbardziej możliwe.

Styczeń

W styczniu czeka nas 16 spotkań - 8 w Portland i 8 na wyjazdach. Blazers rok zaczną czterema meczami w Portland - Atlanta, L.A Lakers, Miami, Orlando, po czym od 14 stycznia zagrają trzy ciężkie spotkania z Clippers, Spurs i Grizzlies (dwa ostatnie w back-2-back). Miesiąc zamknie kolejny trip na wschód. 26 stycznia Nets, dwa dni poźniej Cavs, a w ostatnie dni miesiąca kolejne back-2-back z Hawks i Bucks.

Luty

Luty to miesiąc odpoczynku i czas na All-Star Weekend. Dlatego tylko 9 spotkań (3 w Portland). Przed przerwą na ASG czekają nas ciężkie mecze z Suns (TNT) oraz back-2-back z Mavs i Rockets. Po 9 dniowej pauzie, Blazers wracają na niesamowitą wręcz końcówkę miesiąca. Memphis, San Antonio i Thunder.

Marzec

To czas, w którym zacznie się poważna walka o rozstawienie przed pierwszą rundą playoffów. 10 spotkań w Rose Garden, 6 na wyjazdach, w tym Dallas (TNT), Houston (ESPN) oraz Golden State (TNT). W środku miesiąca Blazers rozegrają pięć spotkań z rzędu w Portland z Raptors, Wizard, Heat, Magic oraz Grizzlies.

Kwiecień

Na osiem kwietniowych spotkań, aż 4 będą z kontenderami, 2 z drużynami tankującymi i 2 z drużynami po których nie wiem czego mam się spodziewać. Zgodnie z wczorajszymi raportami, Blazers sezon zakończą meczem z Dallas Mavericks.

Pełen terminarz, który w sezonie regularnym na bieżąco będziemy uzupełniać znajdziecie w zakładce "TERMINARZ 2014/2015".

1 komentarz:

  1. Anonimowy13:48

    dobra robota! końcówka raczej łatwiejsza więc zawsze to szansa na lepsze rozstawienie w PO.

    OdpowiedzUsuń