31 października 2015

Zdeptani


Blazers(1-1)- Suns(1-1) 92:110

W Phoenix mieli dzisiaj święto, uhonorowali swoja legendę Steve'a Nasha, nie wypadało im przegrać i  zdeptali słabych Blazers. To był modelowy przykład meczu, kiedy dwaj gracze , na których wisi siła ofensywna grają przeciętnie, tak jak Lillard albo wręcz słabo, jak CJ McCollum. Dwie gwiazdy monopolizują atak  i kiedy im nie idzie, Blazers nie mają szans nawet z przeciętnymi Suns. 

Liderzy PTB oddali razem 42 rzuty tylko o dwa mniej niż reszta ekipy, szukając przez całe  spotkanie właściwego rytmu, im bardziej próbowali , forsując rzuty z dystansu czy penetracje, tym bardziej sie nie udawało. W sumie kiepskie 33% , mnóstwo strat-9, po których TJ-e i PJ-e nabijali sobie statystyki

M. Leonard, ten który ma być polisą ubezpieczeniową w ataku, na wypadek gdyby Lillardowi i McCollumowi  nie szło, żle wszedł w mecz, łapiąc głupie faule, spudłował 5 rzutów i boiskowym zachowaniem oraz statystyką-0pkt, 3zb, 2as, 2str. przypominał tamtego zagubionego szczeniaczka z pierwszych dwóch lat kariery. 

Po drugiej stronie parkietu nie było lepiej, ale w tym miejscu jest źłe w Portland od czasów poźnego Ricka Adelmana. Brandon Knighta i Tyson Chandler atakowali skutecznie z lądu-penetracje oraz powietrza- gwożdzie wbijane nad głowami Masona Plumlee'ego i M. Leonarda. W ten sposób Suns zdobyli 58 punktów, dominując też wyraźnie w zbiórkach 55:42. 

Jedynym, który  jakoś próbował wyjść z oślepiającego światła Suns był Aminu. Jest osobliwością w składzie Blazers. Jako jedyny potrafi znaleźć się po obu stronach rzeki. 16 punktów z 9 prób, 2/3 za trzy pomogły przedłużyć nadzieję na dobry wynik aż do ostatniej kwarty. Dobrze zastawia na bronionej desce-7zb, 2 bloki, w odróżnieniu od Leonarda i Plumlee'ego nie dał się stłamsić. 

Pomoc nie nadeszła też z ławki. A. Crabbe ma na pewno ADHD, które pozwala mu być w wielu miejscach parkietu naraz, wykradać piłki(3) i napędzać kontry, ale nie ułatwia mu spokojnego ułożenia do rzutu, co skończyło się dzisiaj zerem po stronie ofensywnych zasług. Na jego tle spokojem i pewnością w ruchach wyróżnia się M. Harkless-9pkt, 5zb. w 21 jeden minut. Krok po kroku udowadnia, że to raczej J. Voughn w Orlando się mylił, a nie ci którzy wybrali go z 15 numerem draftu. 

A. Davis i N. Vonleh nadal z drżącymi rękoma, co sobie wyszarpią na atakowanej desce, to albo zgubią/spudłują, albo próbują oddawać na siłę do graczy obwodowych. Jesteśmy cierpliwi, nie oczekujemy że przeciwstawią się T. Chandlerowi, ale już z A. Lenem mogliby poczynać sobie bardziej asertywnie. Dzisiaj dali się pokonać Ukraińcowi. Chyba potrzebują wzorca, a M. Plumlee na razie wypada bardzo przeciętnie w tej roli -słabo broni, niewiele zbiera, ciuła te punkty, grając za rzadko pick&rolle z Lillardem albo mordując nasze oczy jakimiś półhakami.

Porażka jakich pewnie sporo zaliczą Blazers w tym sezonie. Nowy skład, trener w poszukiwaniu optymalnego ustawienia, większość graczy dopiero wychodząca z okresu sportowej niepełnoletności. Upłynie wiele czasu zanim te  dzieciaki przeobrażą się w mężczyzn. Tymczasem pierwsza okazja do rewanżu  nad Suns już dzisiaj w Portland.

7 komentarzy:

 1. Anonimowy15:00

  5 na 6 (Nash na skarpetkach) trudno wygrać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Potrzebni doświadczeni gracze Henderson i Kaman, by jak nie idzie ratować wynik......Zadanie dla Oshleya na przyszły sezon to center, bo to nasza najsłabiej obsadzona pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza piatka starterów powinna być Lillard- Henderson - Aminou- Kaman - Davies....pod koniec pierwszej kwarty powinni wchodzic CJ, Leonard,Harklles, Plumllee

  OdpowiedzUsuń
 4. A nawet o wiele więcej niż center, bo to już teraz widać:
  nie umiemy grać w ataku pick@roll
  nie umiemy bronić pick@roll
  prosta zasłona od wysokiego z przeciwnej drużyny oznacza rzut z czystej pozycji dla obrońcy bądź "autostradę" dla wysokiego do naszego kosza
  nasi wysocy nie umieją stawiać porządnych zasłon
  nasi wysocy nie umieją bronić ani zbierać - mam na myśli Plumlee i waszego ulubieńca Meyersa...
  nasi wysocy ani skrzydłowi nie mają rzutu z półdychy...
  jak nie siedzi obwodowym trójka to nie wiemy co grac i mecz jest przegrany
  trener za bardzo nie wie jeszcze co ma grać...
  i to na razie tyle na minus... bo kilka tam plusów można tez wyciągnąć... ale o tym przy okazji następnego meczu

  OdpowiedzUsuń
 5. Behemot17:16

  A ja myślę, że w tym roku to będzie taka sinusoida. 1 mecz euforii jak CJ z LIllardem odpalą, potem dwa narzekania. Nie biłbym się o te 5 zwycięstw więcej wstawiając Kamana do S5. Ten sezon jest bez znaczenia i nawet lepiej być w nim niżej niż wyżej. Ben Simons i Brandon Indgram czekają :)
  PS Kaman w zeszyłm sezonie był bardzo słaby gdy wychodził jako starter.

  OdpowiedzUsuń
 6. Następny draft nie zapowiada się imponujacą

  OdpowiedzUsuń
 7. to dopiero drugi mecz, mamy nowe 4/5 w wyjsciowym składzie. Poczekajmy z wyrokami choć do All-Star. Cieszmy się małymi rzeczami, ja np. dzisiaj usmiechnałem się pod nosem jak w garbage time Connaughton w 2 minuty zrobił 5pkt;)
  Draft? myślę że 31 X 2015 roku nawet Mike Schmitz nie wie jaki to będzie nabór;)

  OdpowiedzUsuń