Strony

24 lutego 2021

Jokić i Murray zrobili, co swoje

BLAZERS (18-13) @ NUGGETS (17-14) 106:111

Dzisiaj wyszła popołudniówka, tak do szóstej kawy. Niestety nie ma dobrych informacji. To znaczy Blazers przegrali w Denver, przegrali trzeci raz z rzędu.

Nie był to zły mecz Portland, zwłaszcza biorąc pod uwagę wczorajszy łomot w Arizonie. Trzymali się Blazers dzielnie. Remis po pierwszej połowie, remis po 3 kwarcie. Jeszcze na sześć minut przed końcem było 90:90.  Ale kolejne 240 sekundy  to marne 4 punkty. W tym czasie Murray i Jokić przejęli mecz. Terry Stotts też to widział:

Ich dwóch najlepszych zawodników zagrało wspaniale. Jokić robił po trochu wszystko. Murray był znakomity w decydujących momentach czwartej kwarty

Hero ball Lillarda- 12 punktów w 8 minut to było za mało na Nuggets. 16 punktów w 10 minut Melo, w pierwszej połowie, które pozwoliło utrzymać się Blazers w tym meczu, też  na nic. Nie pomogła dobra skuteczność i podniebne akrobacje Derricka " Airplane'a" Jonesa Jr.

Gary Trent i jego entuzjaści łapią powoli, co to znaczy ciągnąć grę zespołu drugi miesiąc. Wczoraj świetny Little, dzisiaj w klasycznym "backtobackowym " zjeździe. Hood i Simons nadal nie potrafią pomóc w niczym. Legendarna obrona zaliczyła historyczny występ, wymuszając na rywalu JEDNĄ stratę. Nie niepokojeni Jokić i Murray bawili się świetnie.

Błysk talentu pierwszej i drugiej gwiazdy Denver wystarczył na Blazers ciągle bez 2 i 3 opcji. RipCity nie dało rady, przegrało po raz 13. sezonie, a Melo Anthony, mimo usilnych starań, 10. raz z ekipą , w której debiutował w NBA.

Chwila wytchnienia. W sobotę koniec tułaczki po Zachodzie, w gościach u LeBrona.

Ps. McCollum już w dresach. Brał udział w rzutówce.