14 stycznia 2019

W niewoli u Nikoli

BLAZERS (26-18) @ NUGGETS (29-13) 113:116

Podteksty, taktyka, emocje. Rywalizacje Blazers z Nuggets mają swój specyficzny smaczek. Pewnie nikt nie miałby nic przeciwko, aby te drużyny rywalizowały w play-off.

Zaczynając od końca ... był remis. Najlepszy na parkiecie Nikola Jokić trafił, obronił, zebrał, wymusił faul, wykorzystał osobiste i zrobiło się +4. Odpowiedział w swoim stylu Lillard.

Krwawy Murray trafił. Znowu +4. Jedyny przebłysk geniuszu odnalazł McCollum trafiając za trzy z trudnej pozycji. Sędziowie ustalili czas do końca meczu na 27.7s. Blazers nie faulowali. Murray spudłował wykorzystując maksymalnie limit czasu, ale tak rzucił że sam sobie zebrał, a sfaulowany wykorzystał oba rzuty wolne. Lillardowi pozostały 3.0s. Trzy sekundy na rzut za trzy? Zbyt przewidywalne ... może trzeba było to lepiej rozrysować. Nuggets drugi raz w tym sezonie pokonali Blazers jednym koszem.

Od początku gospodarze chcieli rozstrzygnąć rywalizację walką podkoszową - połowę zdobyczy pochodziło z tej strefy. Nie zważając na dobry początek Blazers z obwodu, konsekwentnie grali na Jokica. Ten trafiał, przy okazji prowokując Nurkicia do fauli. Portland nie za bardzo miało pomysł jak sobie poradzić po zneutralizowaniu Bośniaka i przy kiepskiej skuteczności Lillarda 8/21 i CJa 7/19. Jakżeż prosty wydaje się sposób na PTB: wymusić faule Nurkicia i bronić na obwodzie, a mecz się sam wygrywa. Nie wygrał się wcześniej tylko dlatego, że Blazers mieli argumenty z drugiego garnituru: Layman trafiał bo i nikt na niego nie zwracał uwagi, Turner operował na linii rzutów wolnych, swoje dodali Zach i Meyers - naprzeciw dobrze znanemu kibicom Blazers Hydraulikowi.

Portland wybroniło się z 10-punktowego deficytu w końcówce trzeciej kwarty, ale nie odwróciło fatum wyniku na 12 minut przed końcem meczu. Przegrywają po trzech kwartach - przegrywają mecz.
Doba na przemieszczenie się do Sacramento i kolejny trudny mecz z Kings.

7 komentarzy:

 1. Behemot13:46

  Pulitzer za tytuł Andrzej. Nie pierwszy raz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mecz był do wygrania , mnie zabrakło w 4 qw. wsparcia od Nurka , nie trafił 6 rzutów.
  Gramy dalej !

  OdpowiedzUsuń
 3. pdxpl19:34

  tak to może wyglądać w PO

  OdpowiedzUsuń
 4. Nurek ma super okres ale nawet teraz jak dziecko w przedszkolu - nie daje rady, faulu brak to sobie rzuca od niechcenia jakieś przysłowiowe flaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy22:59

   Do wymiany razem z CJ-em i Stottsem!

   Karol PTB

   Usuń
 5. Pdxpl22:04

  A W Houston zaraza się rozszerza po cp3 gordonie teraz na 4-6 tygodni wypada Capela

  OdpowiedzUsuń