21 czerwca 2020

Co słychać w Portland?


Raport z wydarzeń ostatniego tygodnia
Organizacja, tak jak całe Stany, ciągle żyje w cieniu zabójstwa George'a Floyda. Nawet temat restartu ligi nie jest tak mocno obecny w życiu Blazers jak #blacklivesmatter. Dodatkowo 19 czerwca to dzień upamiętnienia zniesienia niewolnictwa w USA, czyli Juneteenth.O swoich przemyśleniach, udziale w protestach mówi Anfernee Simons w materiale dla oregonlive.com. Razem z Rodney'em Hoodem, Nassirem Lilltlem i Garym Trentem wziął udział w ulicznym marszu w Portland. Zwierzył się , że nigdy nie brał udziału w incydentach z udziałem policji, ale może dlatego, że rodzice nauczyli go , jak zachowywać się w podobnych przypadkach, jak reagować  i rozmawiać w czasie interwencji policyjnych. Dodaje, że choć sam nigdy nie został dotknięty osobiście, to  kwestie niesprawiedliwości rasowej od zawsze były obecne w jego rodzinie, głównie w opowieściach dziadka, który dorastał w przesiąkniętym dyskryminacją rasową Mississippi. Według niego takie doświadczenie jest wspólne dla wielu domów Afroamerykanów i stanowi korzenie ruchu walki z rasizmem. Ruchu, który chciałby wspierać i promować, dlatego też wziął udział  we wspomnianym proteście ulicznym w Portland.

Z rzeczy bliższych sportowi warto odnotować deklarację Zacha Collinsa w powrocie do pełni zdrowia i gotowości do gry w Orlando. W wywiadzie  dla Joe Freemana z The Oregonian Collins mówił o nudzie i monotonii związanych z rehabilitacją, problemach mentalnych wynikających z bycia tak długo poza drużyną. W czasie trzymiesięcznej kwarantanny czytał książki, grał w gry video, obejrzał wszystkie filmy Marvela, w porządku chronologicznym, zaliczył nawet kurs online z marketingu, ale teraz, w końcu, czas na powrót do gry. Wierzy , że zdrowi Blazers(tylko bez Hooda) będą konkurencyjni dla wszystkich.

Jeszcze dalej idzie Charles Barkley, który w wywiadzie dla ESPN uznał,  że Blazers wzmocnieni Collinsem i Nurkiciem mogą  się włączyć  w walkę o mistrzostwo. Przypominam, że rok temu Sir Charles przepowiedział udział Portland w WCF;) Optymizmu nie kryje też Damian Lillard, zapytany przez VanityFair.com o szanse  w ewentualnej 1. rundzie playoff z Lakers, odpowiedział, że Blazers są w stanie ich pokonać.
Być może zmotywowany tymi słowami Jusuf Nurkić nie przestaje zasuwać na treningachWznowienie rozgrywek zbliża się wolnymi krokami. Do 1 lipca drużyny powinny podać składy, w których wystąpią na Florydzie. Blazers mają jedno wolne miejsce do wykorzystania. Adrian Wojnarowski donosi, że draft powinien odbyć się 16 października, dwa dni później ruszy rynek wolnych agentów. Długa droga przed NBA.
W oczekiwaniu na emocje pocieszmy się  historycznymi kadrami


10 komentarzy:

 1. Behemot09:52

  Robi wrażenie ten film z Nurkiem. Biega jak sarenka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko biega , ale trafia trójki ! Oby tak w meczach.
   Ja bym nikogo nowego nie ściągał. I tak będzie zamieszanie z powrotem Nurka i Zacha.No może Hoarda.

   Usuń
  2. To samo miałem napisać. Piękny widok.

   Usuń
 2. Na treningach zawsze ładnie wygląda. Oby podołał zadaniu. O Zacha jestem spokojny. Jedno wolne miejsce dla? J.Bella byłby w domu. Świetnie się zapowiadał a Oshley lubi takie niespełnione talenty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4 miesiące temu był temat wykupu kontraktu Turnera i przejście do Clippers. Przydałby się w Portland nie jako prowadzący grę czy snajper z rogu ale jako plaster na Lebronów i Leonardów za grosze.

   Usuń
 3. Ja też trenuję 3pts 5spots, ale z bieganiem to jakiś hardcore!! Włączam do repertuaru! Go Blazers

  OdpowiedzUsuń
 4. Ariza nie zagra z powodu problemów rodzinnych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpadł jeden z głównych rywali Jokic. Ciekawe czy dopuszczą zespół do rozgrywek. To byłby kuriozum !?. Ciekawe jak w Jazz. Chyba chcą ,żeby świat ześwirował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jokic wraca za tydzień. W sumie lepiej złapać to teraz niż w trakcie korosezonu..

   Usuń