28 kwietnia 2014

Trail Blazers wygrywają kolejny horror! Czy to najlepsza seria Play-Off od lat?

Houston (1) @ Portland (3) 120-123

To był mecz! Moje serce nie wytrzymało raz i drugi, ale od czego jest serce Rose Garden!!!!!! Blazers wygrali mecz o życie w dogrywce, która nie była im w ogóle potrzebna (D. Wright i jego przestrzelony osobisty) oraz po zaciętej dogrywce, która każdego fana PTB ścięła z nóg, a ta końcówka też nie powinna się zdarzyć (znowu D. Wright i jego faul za 3...).

Trail Blazers byli świadomi tego, jak ważne to jest spotkanie (ew. 2-2 i wynik nie wiadomy do końca), ale Bogiem a prawdą do przerwy trochę nie było tego widać. Znowu Parsons (jak w meczu nr1) i Howard (as always) kaleczyli obronę Portland. Co ciekawe, szybko pokazał się Daniels. Kto? Troy Daniels, który załatwił nam mecz nr 3, który walnął dzisiaj trzy szybkie trójki i nagle przegrywamy za 9.

W tym meczu pod koniec pierwszej części moim zdaniem była najbardziej charakterystyczna akcja nie tylko tego spotkania, ale całej serii, która przekonuje, dlaczego jest tak, jak jest, czyli dlaczego nie ma 4:0. Otóż (wyłączcie to arbitrzy, albo wręcz przeciwnie) Harden roluje i fauluje w ataku Matthewsa, waląc go łokciem, a gwizdek jest jak zwykle dla Houston (nie mam nic przeciwko tej organizacji, ale Harden i to, co robią arbitrzy, mnie po prostu wku... denerwuje). Harden za trzy. A jaki jest efekt protestu? Technical dla Matthewsa i akcja za 4. O bogowie, czy wy to widzicie?

PTB to wiedzą i Stotts to wie, czyli czekam na szybki run.... Czekam i czekam a tu nic. Co prawda po trójce Matthewsa mamy tylko -5 na 4 minuty przed decydującą kwartą, ale widać, że Houston nie odpuści (never) i nasi nie wiedzą, jak dojść (obecni i przyszli ojcowie, nie czytajcie tego). Doszli? No właśnie nie. Kłaść się czy skoczyć po krople? Twardo stoję (nie czytać tego dziewczyny) i liczę na naszych liderów. Ale ci nie kręcili jakichś wielkich cyferek. -5 przed ostatnią kwartą.

Od początku trwała ostra walka o wyrównanie no i jest! Lillard za trzy (on jest wielki) i 94-94! Potem Batum i Aldridge wyprowadzili nas na prowadzenie 102-97 na 2.50 przed końcem i myślę, że w końcu będę mieć spokojny sen. Nic z tego!!!  Kolejne dwie akcje na Howarda i 6 faul Lopeza (on jest niezbędny, ale to najsłabsze nasze ogniwo) oraz znowu zagwizdali sędziowie dla Hardena, który stanął w takim momencie na linii razy 4...

Na 18 sec przed końcem trafia Mo (i love you Williams) i po skusze Hardena - brawo arbitrzy po raz pierwszy - po zbiórce D. Wright - zamiast podać do Lillarda ew. Williamsa łapie piłkę i staje na linii, po to tylko, by popsuć rzut nr1. Jest 106:104 i 8 sec do końca. Wiadomo, że Houston będzie grać na swoich liderów. Efekt? Harden podaje do Howarda (trzeba go było k... faulować), który wsadem kończy regulaminową część. Dogrywka? Już mnie trzęsie...

W dogrywce świetnie, ale po prostu świetnie zagrał Batum i mamy +5. Potem swoje rzucili Lillard i Aldridge i już szykuję sobie spanie... Na 1,30 mamy 7 pkt, to w playoffach takich jak te po prostu przepaść. Ale nie w tym meczu. Daniels (kto? patrz wyżej) i Harden robią -2. Damian "Mr Clutch" Lillard rzuca z osobistych razy 2 i jest 8 sec do końca. I co wtedy? Dorell Wright fauluje Danielsa ((kogo? patrz wyżej) przy niemożliwym do trafienia rzucie za 3. Zrobiło się +1 i aż 8 sec do końca. Myślę sobie, że jeśli tego PTB nie wygrają, to chyba dlatego, że nie chcą. Na szczęście Mo (i love you Williams) trafia oba wolne. I decydująca akcja meczu była w obronie - Beverley kozłował piłkę, trafiając w Matthewsa.

Jeśli o mnie chodzi, na ten sezon mam dosyć horrorów. Czy PTB jest w stanie zagrać jeden normalny, spokojny mecz? A może to wina Houston??? A ponadto, who the fuck is Troy Daniels?