27 czerwca 2017

Nowi już w Portland


W  poniedziałek Zach Collins i Caleb Swanigan zameldowali się w Portland i stali się zawodnikami Trail Blazers. Choć od draftu 2017 minął prawie tydzień decyzje Neila Olshey'a nadal wzbudzają emocje. Mimo że oceny wydają się mniej krytyczne, bo pozbawione pospieszności i wydawania na gorąco emocjonalnych sądów , to kilka kwestii nadal budzi kontrowersje. Oto nasze redakcyjne spojrzenie na owe zdarzenia i możliwe konsekwencje draftowej nocy.

1. Dlaczego Olshey zdecydował się na trade-up i oddał dwa picki?

Blazers upatrzyli sobie konkretnego gracza, co do talentu którego są przekonani i zrealizowali obraną strategię. Uznali, że jakość znaczy więcej niż ilość. 

W dość napiętej sytuacji finansowej w jakiej znaleźli się Blazers każda oszczędność jest zyskiem. A wybór #10 to wydatek o 1 milion mniejszy niż na #15 i #20

2. Dlaczego wybrano dwóch graczy frontcourtu?

Prawdopodobnie nie udało się znaleźć chętnych na wysokie umowy Crabbe'a bądź Turnera. Przypomnijmy, że Lakers pozbywając się gigantycznego kontraktu Mozgowa musieli oddać Russella-numer 2  draftu. Zresztą GM Blazers najpewniej nie upierał się przy handlowaniu swoimi "kulami u nogi". Gdyby to uczynił przyznałby,  że ubiegłoroczne kontrakty były błędem, A tego duma Olsheya mogłaby nie znieść. Doskonale wie,  że łatwiej będzie zaoszczędzić rezygnując z Davisa, Aminu(kuszące ratio cena/jakość) czy Harklessa bądź Vonleha( ciągle rozwojowi, młodzi gracze). Stąd pomysł z wyborem dwóch wysokich w drafcie, ktoś musi  bowiem zastąpić tych, którzy odejdą odchudzając listę płac. 

W czasie poniedziałkowej konferencji Olshey przyznał, ze nieustannie pracuje nad lepszym kształtem składu, że dopóki sezon nie wystartuje może dojść do zmian. Biorąc pod uwagę perspektywę płacenia przez Paula Allena luxury tax możemy być pewni, ze jeśli tylko znajdą się chętni na któregoś ze wspomnianej   czwórki Olshey nie zawaha się skorzystać z okazji. 

3. Dlaczego Zach Collins?

Jeśli oddajesz dwa stosunkowo wysokie wybory za #10 musisz byc bardzo przekonany do swojej koncepcji. Olshey przyznał, że taką pewność zyskał juz w styczniu. Brak treningów przeddraftowych dla Portland, odbycie tylko  krótkiego wywiadu psychologicznego w czasie Draft Combine w Chicago wydają się potwierdzać autentyczność słów generalnego menadżera RipCity. Zach Collins był typem Portland od dawna. Reszta testowanych zawodników ścigała się o pozycje nr 2 i 3. Ani Bam Adebayo, ani Justin Patton czy John Collins nie byli w stanie zmienić tej hierarchii. To center Gonzagi zauroczył decydentów w RipCity. 

Zach Collins  to gracz, który w  mockach, w ostatnim miesiącu przed naborem, nie wypadał poza pierwszą dwunastkę. Z całej grupy centrów, którzy mogli mieć nadzieję reprezentowania barw Blazers wykazuje się największą wszechstronnością, Nawet wybrany z #7 Lauri Markkanen nie łączy tak dobrze walorów ofensywnych z grą w obronie. Collins daje radę po obydwu stronach parkietu. Gra w post-up, rzuca z dystansu, już teraz jest przyzwoitym rim-protectorem. Najlepsze mecze w sezonie zagrał w najwłaściwszym momencie, w Final Four, gdzie stres i odpowiedzialność zjadły potencjał i umiejętności dużo bardziej doświadczonych zawodników. Jeśli popatrzymy na to wszystko ze spokojem zrazu dziwaczna decyzja Olsheya nabiera coraz większego sensu. 
4. Dlaczego Caleb Swanigan?

Jeśli za prawdopodobną uznamy przesłankę z punktu 2, że 22 czerwca Blazers wybierali tylko wysokich, to z #26 dostępni byli jeszcze Jordan Bell, Isaiah Hartenstein, Thomas Bryant czy Ivan Rabb( listę ograniczam do nazwisk obecnych na workoutach). Wybór padł  na lidera Purdue. Wielka postura, mistrz gry na deskach, z przyzwoitym podaniem i jeszcze lepszym rzutem z dystansu.  Duże doświadczenie we współpracy z 7-footerem, grającym na centrze. Doświadczony życiowo, osierocony przez  uzależnionego od narkotyków ojca( numer na koszulce to wyraz pamięci o ojcu, który odszedł w wieku 50 lat), wychowany w adopcyjnej rodzinie, nie będzie raczej sprawiał problemów poza parkietem.
Caleb "Biggie" Sawnigan przeszedł zbyt długą i wyboistą drogę do NBA, żeby dać się teraz z niej zepchnąć. To , co osiągnął w barwach Purdue jest dla fanów Blazers nęcącą zapowiedzią,a dla samego gracza niemałym zobowiązaniem
Według mnie  Zach Collins i Caleb Sawnigan już  w tej chwili dysponują umiejętnościami nie mniejszymi niż Ed Davis czy Noah Vonleh.Tylko, że walory dwóch ostatnich zostały  już zweryfikowane w warunkach NBA. Zdolności rookies są zaledwie potencją , która może, ale nie musi znaleźć potwierdzenie wśród zawodowców. Jak zwykle w takich sytuacjach przyda się cierpliwość i powściągliwość w ocenach. 


  Redakcyjne 3na3

1. Twoja ocena draftu(skala szkolna) wraz z uzasadnieniem
[Jędrzej Mirowski]
Ocena: 3. Nie podobała mi się wymiana Blazers. I patrząc na to jak rozłożyły się dalsze wybory wydaje mi się, że spokojnie mogliśmy skończyć ten draft mając z #15 Justina Pattona , z #20 OG Anunoby'ego, a z #26 Caleba Swaningama. I nawet biorąc 2 z 3 wyżej wymienionych wyglądalibyśmy lepiej niż z Collinsem i samym Calebem, który w tym momencie nie ma zbyt dużych szans na minuty, grając w rotacji obok Aminu, Leonarda, Collinsa i Vonleh. Liczyłem, że jeden pick poświęcimy na to, by zejść z kontraktu Turnera (oddać Turnera/Crabbe z pickiem 26 i z nr 20 wybrać Anunoby'ego...to byłoby coś!)

[Piotr Sitarz]
Ocena: 4. Przesunięcie do Top10 było bardzo dobrym ruchem, który pomógł dodać dwa ciała na pozycjach 4-5 (to tutaj Portland mieli kłopoty po kontuzji Nurkica). Mimo to ocena dobra, bo Zach Collins to gracz "tylko" z upsidem, który może mieć bardzo sinusoidalny sezon pod względem minut, nawet rozegranych meczów, spokoju, oczekiwań. Chciałbym, żeby Blazers poszli drogą OKC i zrobili to co Thunder z młodym Sabonisem, żeby Collins grał po 20 minut w meczu np. jako opcja z ławki, ale ten zespół, z Lillardem i McCollum przeszedł w tryb win-now. I to mój największy problem. Wiadomo; obecnie win-now nie oznacza pierścienia, ale śrubowania jak najlepszego wyniku. Fajnie mieć mogących przejąć zespół za 4-5 lat prospektów, ale dzisiaj presja na dwójce młodych graczy będzie nieporównywalnie większa, co może zaważyć na postępie. A ten, nie jest linearny i obydwaj będą rozwijać się w swoim tempie. Jeśli już w debiutanckim sezonie zagrają na plus - doskonale. Jeśli jednak nie - większość będzie postrzegać 10 wybór, i trade-up, krytycznie. Collins, 19 latek z przyszłością, potrzebuje czasu. Swanigan? Zobaczymy czy poradzi sobie w obronie przeciwko lepszym na koźle i szybszym graczom w lidze pick-and-rolli. Uspokaja mnie nieco historia CJ McColluma, który eksplodował pod koniec drugiego roku gry i fakt, że Olshey z reguły wybiera dobrze. 

[Andrzej Tropaczyński]
Nie chcę oceniać tego wyboru Oshley’a, zwłaszcza negatywnie. Początkowo byłem do trade up’u po Collinsa dość negatywnie nastawiony, ale im dłużej na to patrzę tym większe wiążę z tym wyborem nadzieję. Z przecieków wiemy już, że Oshley tak bardzo cenił Collinsa, że próbował przesunąć się po niego nawet na 7 pozycję. Oznacza to, że obawiał się, że Collins może zostać wybrany nawet jeszcze przed wyborem Sacramento. Wiemy też, że Zach był wg GM’a na radarze Blazers już od stycznia tego roku, czyli jeszcze przed jego świetnym występem w turnieju. Do tego, podobno z #14 był pewniakiem do wyboru przez Pata Riley, więc do numeru piętnaście by się nie ostał. Wszystko to pokazuje, że to gruntownie przemyślana decyzja, a w czar Zacha Collinsa uwierzyli nie tylko w Oregonie.Jeśli ktoś nadal ma ciężkie dni z powodu tego wyboru polecam posłuchać relacji live z draftu Chrisa Mannixa z the Vertical. Razem z Mikiem Schmitzem, Jonathanem Givonym i kilkoma innymi fachowcami nie szczędzą zachwytów nad Collinsem. Już przy wyborze Dallas pada stwierdzenie, że w tym momencie Collins to BPA (ciągle jeszcze w tym momencie nie są wybrani Dennis Smith i Malik Monk). Naprawdę panaceum na nękaną wątpliwościami duszę fana Blazers. 
http://podbay.fm/show/1078713316/e/1498229019?autostart=1 (słuchajcie od 109 minuty przy wyborze Dallas i potem komentarz do wyboru # 10)
Dużo większe wątpliwości mam natomiast co do wyboru Swaningana. Rozumiem, że to fajny grajek i może nawet gotowy żeby co nieco pomóc od razu, ale czy nie za dużo tych wysokich na ten moment? Czy to oznacza, że żegnamy się w najbliższym roku z Vonleh? O ML i Davisie nawet nie wspominam, a przecież trzeba nimi wszystkimi choć trochę pograć, jeśli mają pójść w lutym w wymianach. A może Oshley już teraz ma na ML i Davisa potencjalnych chętnych i roszady frontcourtu zobaczymy jeszcze przed startem sezonu? Swoją drogą mniejsza ilość minut dla Vonleh być może obniży nieco jego cenę na przyszłe lato. Może więc to wszystko ma jednak sens.


2. Kogo wybrałbyś z #10 zamiast Zacha Collinsa

[Jędrzej Mirowski]
Po prostu nie dealowałbym po ten wybór. Rozumiem, że i tak nie wcisnęlibyśmy 3 rookies do składu, ale lepiej było oddać pick akonto picków  w kolejnych latach, niż na siłę brać z 10 gracza, który mógł być dostępny z #15. A jeśli już miałbym kogoś wybierać to chyba Justin Jackson albo Bam Adebayo.

[Piotr Sitarz]
Żadnego. Myślę, że jest to odpowiedni wybór Blazers, ale przez to w jakim miejscu znajduje się zespół (nie jest to przebudowa) zastanawiamy się czy to na pewno wybór optymalny. Może wybrałbym Justina Jacksona, może D.J'a Wilsona na pozycje 3-4, może OG Anunoby'ego, gdyby nie uraz czyli pomoc na skrzydłach, kluczowej pozycji w dzisiejszej NBA. Z Collinsem-prospektem nie mam najmniejszego problemu. Za to z tym czy Lillard, McCollum i cała organizacja mają czas, cierpliwość i ochotę obserwować. Czy nie został Zach rzucony na głęboką wodę. Siłą rzeczy musi być nba-ready, żeby po prostu grać. Mieć jakikolwiek impact na zespół

[Andrzej Tropaczyński]
Wybierając z 10-tką pewnie rzeczywiście wziąłbym Collinsa, natomiast biorąc pod uwagę jak oceniana jest głębia tej klasy draftu, mi nie przyszedłby do głowy pomysł na przesuwanie się wyżej. Patrząc jak w rzeczywistości ułożyły się kolejne wybory brałbym z #15 OG Anunoby (ewentualnie Justina Jacksona), z #20 Jarretta Allena, a z #26 Jonah Bolden.

3. Jaką rolę w pierwszym roku gry będą/powinni pełnić w systemie Stottsa obaj rookies 

[Jędrzej Mirowski]
W pierwszym roku gry nie widzę ich w rotacji.Collins będzie grał jako 4/5 podkoszowy (nie wiem, czy chłopak poradzi sobie fizycznie w tej lidze na samym starcie kariery). Swanigana, jak podejrzewam, za często na parkiecie nie zobaczymy -> kierunek G-League

[Piotr Sitarz]
Będą partnerami do gry pick-and-roll i pop na dystansie z kozłującymi. Mogą grać na bloku - podawać stamtąd - i oddawać rzuty z półdystansu. Gdzieś tam na pewno wpasują się w niszę niezagospodarowaną przez trzech najlepszych graczy, ale priorytetem będą: wykonywanie zadań trenera, hustle-plays, produkcja w obronie, przecinanie podań i walka na tablicach. Potrafią podawać - świetnie. Prowadzenie kontr nie wydaje się sprawiać im trudności, Swanigan może pełnić rolę początkującego point-forwarda w niskich lineupach, wprowadzić na parkiet bully-ball, a Collins od razu zostać pierwszym zmiennikiem na środku. Mogą grać razem i razem rozpoczną pierwszy mecz ligi letniej, ale w sezonie regularnym nie będzie tego wiele. Ustawienia Swanigan-Nurkić, Collins-Nurkić wyglądają interesująco, ale w niskiej NBA, może po prostu zabraknąć minut na grę dwójką wysokich.

[Andrzej Tropaczyński]
Tu mam kłopot, bo tak jak pisałem już wyżej, wysokich jest na ten moment aż za dużo. Potencjalnie Zach Collins to zmiennik Nurkica, rzadziej grający z nim w parze przeciwko wyższym ustawieniom przeciwników. Czyli dubluje się w niemałym stopniu z Noah Vonleh. Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas dla pozostałych wysokich, w tym zwłaszcza Swaningana nie mam pojęcia. Przyznam, że tego ostatniego słabo znam, ale na ten moment nie wygląda żeby w NBA mógł grać na czwórce. Chyba tylko przeciwko Memphis Grizzlies, a i u nich niedługo mogą szykować się zmiany.


Dość ocen i przwidywań. Życie istnieje również bez draftu i wygląda tak:

W najbliższą sobotę rusza rynek wolnych agentów. Blazers z powodu braku środków finansowych raczej nie będą szaleć. Ale może uda się dokonać jakiejś wymiany, aby  za jednym zamachem zmniejszyć tłok pod koszem i wydatki płacowe. 

8 lipca Portland rozegra pierwszy mecz ligi letniej w Las Vegas. Rywalem będzie Utah. Na razie skład przedstawia się następująco i powinien być systematycznie uzupełniany.
pg: Tim Quarterman
sg:  Pat Connaughton, Antonius Cleveland(niewydraftowany , był w Portland na workoutach)
sf:   Jack Laymann, Josh Scott( ostatni rok spędził w MZT Skopje)
pf:  Caleb Swanigan
  c:  Zach Collins

Zanim zagrają dla Blazers  zobaczmy jeszcze raz  jak niszczyli system w NCAA;)

198 komentarzy:

 1. Obu gentlemanów zobaczymy wcześniej niż się wydaje.Wszelkie garbage-times(win or loss),a nawet drugie kwarty przy dużym prowadzeniu-ją bym na miejscu Stottsa ryzykował.i zobaczycie-będzie to robił.mając najmłodszą drużynę w lidze,może sobie pozwolić na ciągłe zgrywanie się parę sezonów.i błagam-nie handlujmy już Crabbem czy nawet Turnerem.Myślę,że nie ma za kogo...

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś mi się wydaje, że Zach Collins na początku przyszlego sezonu będzie terminował w d league...brakuje mu siły i masy na grę pod koszem w lidze NBA.Większe szanse na załapanie sie do rotacji ma Caleb.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny artykuł.Wielkie dzieki.A co do oceny wyboru to na początku byłem zniesmaczony pozbyciem ie dwoch pickow za jeden ale z czasem patrze na ta wymiane z nadzieja na lepsze jutro.Swanigan był jednym z tych gosci ktorego chciałem zebysmy wybrali.Mam nadzieje ze udowodni tak samo jak Collins swoja wartosc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oby Swaningan okazal sie nowym Z.Randolphem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Behemot08:38

  No niech mi ktoś powie,że to nie jest najlepszy blog o drużynie NBA. Ilość materiału o drafcie mogłaby zawstydzić szóstego gracza. A propos win now, o którym pisze Piotrek, to ciekawe czy miało to wpływ na rezygnację z wyboru OG, który gotowy do gry może być grubo po nowym roku, co na pewno opóźni jego rozwój. I tak bym go chciał :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blog to jest lepszy niż 99% stron o Blazers w USA. Bez dwóch zdań

   Mam takie podejrzenie że zaraz będziemy mieć najlepsze opisy spotkań w Summer l w polskim necie

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Behemot11:34

   czemu prawie zawsze piszesz podwójnie? ;)

   Usuń
  4. pdxpl12:59

   @lucero aby to się stalo musisz namówić Ognia to aktywności, tak jak rok temu, gdy dawla recapy z SL:)

   Usuń
  5. Też bym chciał to wiedzieć Behemot

   Usuń
  6. Pdxpl mam takie przecieki

   pojechać specjalnie na ligę letnią to byłby dopiero hardcore :) w las Vegas jest?

   Usuń
  7. Behemot14:01

   w zoo by Cię pokazywali (nie żebym sam nie chętnie nie pojechał ;P)

   Usuń
  8. pdxpl14:53

   tak Las Vegas http://www.nba.com/summer-league-2017-las-vegas-schedule-official-release

   Usuń
  9. już przebieram nóżkami na Summer League

   Usuń
 6. Anonimowy10:37

  Collins wydaje sie byc kompletnym graczem. Jednak czy poswiecenie dwoch pierwszorundowych pickow na niego to nie jest lekka przesada ? Zwlaszcza, ze draft byl naprawde gleboki i prawie z kazdego miejsca w pierwszej rundzie mozna bylo wyciagnac potencjalna gwiazde.
  Czy nadal chcielibyscie zatrzymac Cillinsa, gdybyscie mogli miec jednoczesnie Jacksona i Pasecniksa lub Pattona i Fergusona ?

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla drużyny,która ma zapchany skład i salary,lepiej brać jednego gracza nazwijmy to klasy A+ niż dwóch A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pdxpl12:58

   dzięki, ktoś zrozumiał to co napisalem w pkt 1 i 2;)

   Usuń
  2. Anonimowy18:30

   Przy 138 milionowym salary ten 1 milion to rzeczywiscie zrobiloby roznice. Nie wierze ze nie daloby sie zrobic miejsca na drugiego rookie. Zwlaszcza ze wystarczyloby wyslac mala paczke taniego miesa za jeszcze tanszego weterana. Poza tym Collins nie jest zadnym pewniakiem. Poki co to wszystko domniemania.

   BlazerManiac

   Usuń
  3. pdxpl18:41

   tak o tym tez jest ten tekst.

   Usuń
 8. Anonimowy11:22

  Z takim Connaughtem, Quatermanem i Laymanem to rzeczywiscie duzy problem :)

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
 9. CP3 w Houston. Zaczyna się zabawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy19:04

   Teraz to wymusi lawine innych Ruchow. Paul George w Houston:)


   MFA

   Usuń
 10. Anonimowy19:19

  Gdzie kto wyladuje:)

  George.?
  LMA?
  Griffin.?
  Hayward?
  Anthony Davis..

  MFA

  OdpowiedzUsuń
 11. PrzemoW20:05

  Quaterman w Houston za kasę według Wojnarowskiwgo

  OdpowiedzUsuń
 12. PrzemoW20:11

  Poszła i oficjalna wiadomość ... jeden mniej , kasy wiecej... kto następny ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Dali do pieca z tym tweetem o cash consideration :) za to ich uwielbiam

  OdpowiedzUsuń
 14. pdxpl10:50

  ogloszenie: JESLI KTOŚ MA CZAS, CHĘCI I BEDZIE W WARSZAWIE W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ, A CHCIAŁBY POGADAĆ O NAJWSPANIALSZEJ ORGANZACJI W CALEJ NBA , TO ZAPRASZMY. SZCZEGÓŁY (GODZINA I MIEJSCE) W TRAKCIE USTALANIA.

  OdpowiedzUsuń
 15. Chris Paul w Rockets Jimmy Butler w Minnesocie Cousins w Nowym Orleanie a mr Neil Olshey jara się wychudzonym 19 letnim prospectem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Behemot19:31

   A teraz napisz, którego z nich byś chciał w Blazers i co byś za niego oddał.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Nawiązując do postu Piotrka (z którym się całkowicie zgadzam) o tym, ze nadchodzący okres jest dla Lillarda i tym samym PTB okresem win-now, obecna polityka GM-a powinna zmierzać do tego, by brać dostępnych graczy którzy już teraz wzmocnią siłę ekipy a w ciągu 2-3 lat zrobią z niej kontendera. W tym aspekcie widać że menedżerowie innych drużyn pracują. I o to chyba możemy mieć żal, kiedy Olshey swą energię kieruje na wybór w drafcie który swój prime osiągnie za 8 lat...

   Usuń
  4. Pdxpl11:21

   Nie mamy kasy, musielibyśmy oddać Lillarda lub cj-a, a Olshey podjął decyzję, że buduje wokół nich. I tutaj można dyskutować, czy to słuszny wybór.zaden top agent to Portland nie przyjdzie, oni idą alba za kasa albo za tytułem.zadnej z tych rzeczy w Oregonie nie dostaną. Nam pozostała droga Golden.

   Usuń
  5. Behemot11:45

   Jedyną możliwość jaka widzę, to próba trade'u po Goerge'a.Ale trzebaby zaoferować więcej niż Boston i Lal + zaakceptować ryzyko, że odejdzie po sezonie.

   Usuń
  6. Pdxpl12:16

   On będzie w Lal jeśli nie w tym, to w następnym roku. Tylko lebron mógłby to zmienić. Przestanmy śnić. Lepiej pomyślmy jak i kiedy zagwarantować sobie usługi Nurka, co słusznie podejmuje Blazeredge

   Usuń
  7. Behemot12:39

   Myślę, że gdyby trafił do organizacji, która pokaże, że z nim może walczyć o tytuł zapomniałby o LAL. Może to być Boston, mogą to być Blazers. Nie pójdzie wg mnie do ekipy na 35 zwycięstw, to już przerabiał (chyba, że dołączyłby jednocześnie właśnie Bronisław). Czas na polowanie na niego był jednak wg mnie przed draftem, najwyraźniej Pritchard się nie skusił na pakiet z Oregonu. Teraz może być już na to za późno, bo Blazers dokonali wyborów pod siebie, które niekoniecznie muszą skusić Indianę (choć Zach by tam akurat IMO pasował).

   Usuń
  8. Myslę że PG13 skusiłby się na Portland, ale tylko wtedy, gdyby drużyna była mocna i brakowałoby w niej realnie do powalczenia w finale konferencji właśnie jednego elementu układanki na poz. 3. Na razie na to za wcześnie więc trafi gdzie indziej i niekoniecznie do LAL jak przekonuje ostatni trade CP3.

   Usuń
  9. Aha i ten trade CP3 przekonuje że można oddać mniej za więcej nawet kosztem przyszłych wyborów w drafcie. I tego oczekiwałem od Olsheya co zrobiono w Rockets - oddajemy kilku pomniejszych graczy za gwiazdę teraz (choć oczywiście nie Paula) przy oczywiście policzeniu kontraktów, co przez poprzedni rok łatwe nie jest....

   Usuń
  10. Pdxpl13:44

   Dobra, pg13 najpóźniej Od 2018 będzie w lal, zakład o dużą łyski? HOU wyjdą na cp3 jak Zabłocki... Wpieprza się w monstrualny kontraktu gościa, który ma już z górki i gra na pozycji. Która mają najlepiej obsadzoną w zespole

   Usuń
  11. Behemot13:54

   Pogadajmy o tym zakładzie jutro przy piwku, "łyski" akurat nie lubię ;P Houston ma Paula też tylko na rok, wpieprzyć mogą się więc dopiero w przyszłe lato. Najpierw zobaczą jak to działa, super deal jeśli wierzysz, że fit się broni. Już widzę jak obaj w przyszłe lato namawiają jeszcze PG lub Lebrona żeby dołączył.

   Usuń
  12. Będziemy rozmawiać o Houston? Zrzygam się

   Usuń
 16. pdxpl16:12

  a jeszcz PG13, Hayward, moze Griffin pojdą gdzie indziej
  A u nas w Portlandzie
  "Wsi spokojna, wsi wesoła!
  Który głos twej chwale zdoła?
  Kto twe wczasy, kto pożytki
  Może wspomnieć zaraz wszytki
  Człowiek z tej pieczy uczciwie
  Bez wszelakiej lichwy żywie,
  Pobożne jego staranie
  I bezpieczne nabywanie"
  I bardzo dobrze... wsi wesoła, wsi spokojna

  OdpowiedzUsuń
 17. ..która miastowe losandżelesy rok temu tak sztachetami,aż się do dziś nie podnieśli...

  OdpowiedzUsuń
 18. W dobie budowania superteamów marna to pociecha - wspomnienie dożynek zeszłorocznych. Oj marna.

  OdpowiedzUsuń
 19. Marni kibice,którzy nie wierzą w swój superteam

  OdpowiedzUsuń
 20. Bo jeśli jest tu ktoś,kto uważa CP3 i Dziadena za lepszych od CJ i Dame i,to sugeruję kibicować innej ekipie.proste

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CJ i Dame też wcześniej sugerowali wzmocnienie składu i podejrzewam, że jesteś większym fanem ruchów Olsheya niż oni.

   Usuń
  2. Ale nie sądzę,że CJ i Dame chcą wzmacniać...backcourt.Tylko obręcz! I tegoroczny draft daje taką nadzieję.no chyba,że cudem Whiteside?

   Usuń
 21. PrzemoW23:47

  Rubio do Jazz za pick 2018

  OdpowiedzUsuń
 22. A PG do Thunder.Osłabianie wschodu trwa..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy09:50

   Dostali prezent. Teraz Rok na przekonanie Go. No coz jeszcze jest Porzignis w tym burdelu w NY

   MFA

   Usuń
  2. PG w Oklahoma wow

   Usuń
 23. Wymiana PG13 przekonuje po raz kolejny ze mialem racje w postach powyzej. Mozna? mozna....

  OdpowiedzUsuń
 24. Zaraz Cię zjedziemy na spotkaniu w Wawie

  OdpowiedzUsuń
 25. Ile tutaj bylo zyczen przez caly rok ze Butler ze P. George.... slyszelismy utopia. Tymczasem obaj graja w druzynach ktore rok temu nie byly od nas lepsze. W tym roku? Sami wiecie co będzie...
  I jeszcze CP3 .. tylko prosze nie mowic bo za rok. Za rok to moze byc wszystko....

  OdpowiedzUsuń
 26. Jeśli Thunder nie zawojowali świata z Durantem,to PG to zrobią? No way

  OdpowiedzUsuń
 27. PrzemoW00:25

  Mnie martwi ta Portlandzka cisza,,nic sie nie dzieje ...jak w Polskim filmie , nuda , nuda i tyle... mamy takie kontrakty z tak chujowymi grajkami ( Mayers ) ze nikt tego szajsu nie weźmie ...nie dla nas wolni agenci , nie dla nas splendor i chwała :( Kolejny raz trudno bedzie być fanem PTB...tzn przesadziłem oczywiście ale chciaŁBYM W KOŃCU WIDZIEC JAKIEŚ SWIatełko w tunelu a nie tylko wtopy :(

  OdpowiedzUsuń
 28. Anonimowy02:44

  Chyba jeszcze do niewielu dociera jak bardzo PTB sa w dupie i nawet Nurkic czy nowe nabytki z draftu nie zmienia tego w najblizszym czasie. Kocham Blazers, ale nie ma co sie oszukiwac, ta druzyna jeszcze dlugo nie bedzie faworytem. Nie jestem hejterem, po prostu nie trzeba byc geniuszem zeby widziec jak bardzo Olshey mydli wszystkim oczy. Prawda jest taka ze zjebal na maxa z tymi kontraktami Crabba, Turnera i Meyersa. Nikt ich nie chce i teraz jest duzy problem zeby podpisac z kimkolwiek. Blazers ratuja tylko wymiany, bo od zawsze nikt sam nie chcial przyjsc do Portland. Nie mowie, ze draft nic nie znaczy, bo tez udalo sie wybrac perelki, ale Blazers to nie Golden State. Tutaj trzeba wiekszego sprytu, a tego akurat brakuje Olsheyowi. Duzo osob szydzi z Boba Whittsita i jego szalonych wymian, ale tak naprawde to jemu udalo sie zbudowac najsilniejsza druzyne od poczatku istnienia klubu. Wlasnie tego trzeba Blazers, wielkiego kopa, a nie kolejnego "genialnego planu" w stylu Olsheya. Obecnie Blazers nie maja zadnego charakteru, sa totalnie bezplciowi i niech nikt mi nie mowi, ze to poczatek czegos wielkiego. Bullshit !!! Zanim rookies sie ograja to Lillard i CJ zdaza sie zestarzec albo wczesniej odejsc. Jesli Olshey nadal bedzie to ciagnac w ten sposob to zapomnijcie o mistrzostwie jeszcze przez dlugie lata.

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Behemot09:28

   Jesli uważasz, że w dupie nie jest tylko faworyt do mistrzostwa to masz rację i są tam razem z pozostałymi 29 ekipami. Mając takie wymagania rzeczywiście można się sfrustrować. Ja tam dawno się tak nie jarałem składem Blazers jak teraz. Byle tylko Nurkic był zdrowy i będzie wiele radości.

   Usuń
  2. A ktoś tu myśli na poważnie o mistrzostwie?

   Bez jaj

   Szanse na mistrzostwo mamy tylko w przypadku a'la Dallas

   Pesymizm na forum przypomina optymizm sprzed roku

   idę o zakład że będziemy wyżej w RS od Minnesoty i Oklahomy

   Usuń
  3. pdxpl09:42

   czasami liczy się droga, nie cel

   Usuń
  4. Anonimowy09:53

   To w takim razie po co to wszystko jesli nie maja walczyc o najwyzsze cele? Blazers w obecnym skladzie zaplaca w najbliszym sezonie 177 milionow! Takiej kasy raczej nikt nie wydaje zeby miec sredniaka. Takze przestancie pisac ze Blazers nie maja szans na mistrzostwo, bo zespol ma bogatego wlasciciela ktory nie skapi, tylko manager dupa. To tez nie jest zaden pesymizm, tylko stwierdzony fakt.

   BlazerManiac

   Usuń
  5. pdxpl10:35

   zaczynam rozumieć drugi człon twojego nicku. nie przejmuj się tak sprawami,na które nie masz wpływu. Ja na przykład nie oczekuje mistrzostwa. jasne, że byłoby fantastycznie gdyby tak sie stało, ale nie spędza mi to snu z powiek. Tak jest łatwiej to wszystko oglądać i analizować. Mamy ciekawą druzynę, z dobrym menadzerem z fajnymi liderami, ekstra kibicami w uroczym mieście. Dla mnie to rozyrwyka i to co otrzymuje zupełnie mi wystarcza.

   Usuń
  6. pdxpl10:53

   no, z tym zupełnie trochę przesadziłem;)

   Usuń
  7. Anonimowy11:05

   Spoko, zgadzam sie ze Blazers jako klub jest naprawde ciekawy, z dluga historia i najlepszymi fanami. Nie zgodze sie jednak ze Olshey jest dobrym managerem. Owszem udalo mu sie wyciagnac Lillarda i CJa, ale przy tylu draftach to nawet kazdy z nas moglby w koncu pocelowac. Poza tym to tez duza zasluga samego sztabu. Olaheyowi nie udalo sie przez te wszystkie lata sciagnac do Portland zadnej gwiazdy, zrobic duzej wymiany, ktora z miejsca spowodowalaby ze Blazers staliby sie faworytami. Naprawde lubie ogladac Blazers, ale po tylu latach chcialbym zobaczyc cos wiecej niz tylko kolejny sezon przebudowy, eksperymentow i szukania kolejnego zbawcy dla Blazers. Chociaz moze tego nie widac po moich komentarzach, ale podobnie jak Wy tez ciesze sie na mysl o kolejnym sezonie i o tym co nowego przyniesie. Mam nadzieje ze od teraz Blazers beda juz tylko coraz mocniejsi i nie powtorza sie te same bledy.

   BlazerManiac

   Usuń
 29. Anonimowy11:32

  B. Adebayo 14pkt, 10zb, 3 bloki, 2 asysty i 1 przechwyt w pierwszym meczu ligi letniej.

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
 30. Pdxpl11:52

  Zerknij http://www.oregonlive.com/blazers/index.ssf/2017/06/nba_draft_a_look_at_neil_olsheys_history_with_the.html
  Wg mnie wybory Olshey się bronią, dałbym mu mocna 4. Co do ściągania gwiazd był już taki moment w życiu Allena:pippena, kemp wcześniej, też wyszło średnio. Małe rynki typu SAS, GSW zbudowaly się poprzez wyławianie gwiazd w drafcie i obudowywanie ich role playerami. Żadna z tych ekip nie lowila gwiazd FA( durant to precedens)Trzeba metodycznej pracy i cierpliwości,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:08

   Przejrzalem wszystko dokladnie i tak jak pisalem, oprocz CJa i Lillarda nic wiecej do Blazers nie wniosl. Nie zrobil zadnej mocnej wymiany gdy mial jeszcze okazje. Za to wolal sciagnac slabych sredniakow wierzac w jakis cudowny wybuch talentu. Moze nie kazdy trade wypalil Whittsitowi, ale stworzyl ekipe ktora jako jedyna byla w stanie wygrywac z Kobem i Shaqiem. Nawet Bulls z Jordanem byliby slabsi na LAL niz Blazers z 2000 roku.

   BlazerManiac

   Usuń
 31. Anonimowy14:34

  Tak sobie przypominam dzisiaj game 1 i game 3 z GSW i muszę stwierdzić, że byliśmy najgroźniejszym przeciwnikiem dla GSW w tych PO (prócz Cavs oczywiście), na papierze nasze wzmocnienia wyglądają słabo w porównaniu z tym jak zbroi się konkurencja w naszej konferencji. Zobaczymy jak to już w sezonie będzie wyglądało, ja tam mimo wszystko czekam z nadzieją już na sam turniej w Vegas.

  ~Danio

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy14:53

   Ze zdrowym Nurkiem moglismy spokojnie wyciagnac conajmniej dwie wygrane. Martwi to ze Thunder sa teraz znowu mocni, a Houston zrobilo sie jeszcze grozniejsze. Jak ostatecznie do Minesoty dojdzie Millsap to zrobi sie naprawde goraco.

   Usuń
 32. Może byśmy wyciągnęli, może nie. To pierwsza runda, a zespół obliczony na mistrzostwo nie strzela ze wzystkich dział w pierwszej bitwie. Też myślę, że chłopaki naprawdę fajnie umieją grać przeciwko Golden, ale chyba podszedłeś do tematu zbyt płytko.
  Czasem transfery na siłę robią więcej złego niż dobrego. Tak pewnie będzie w Houston. Jeżeli naprawdę chcą grać razem Hardenem i Chrisem, to będzie z nich niezła polewka (tak jak była po transfersze Howarda). Może więc Olshey dobrze robi, czekając cierpliwie. Ten strzał w Nurka nie wydawał się początkowao specjalnie spektakularny, a po kilku meczach Olshey oblizywał się jak Bonifacy.
  Teżbym wolał PG'a zamiast żałosnych grajków - wszystkich poza big3, ale ucha sobie nie utnę i nie wyślę do Portland na znak protestu. Tym bardziej, że pogoda ładna.

  OdpowiedzUsuń
 33. Sorry nie czytałem ale Olshey to kompletna DUPA... (pomimo tego fuxa z Nurkiciem)

  OdpowiedzUsuń
 34. Hej malkontenci:mamy ekipę na przewagę parkietu w Playoffs.(pod warunkiem zdrowia oczywiście) spójrzcie na staty z zeszłego sezonu-ósmy zawodnik ma srednio 9 ppg.To ewenemet w lidze wyłączając Denver,których puścilimy z dymem.Nie silcie się ma puste znawstwo-zaproponujcię konkretny deal.Ja biłbym się o Hassana Whiteside'a.ale to nierealne w tym sezonie..poczekajmy,dojrzejmy tym składem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy18:20

   Wszystko fajnie tylko Lillard i CJ beda mieli po 30 lat na koniec swoich umow. Za ten czas raczej nie bedziemy mieli jeszcze ekipy na faworyta, tak wiec skonczy sie to prawdopodobnie ich odejsciem lub wymiana za picki, o ile beda cos jeszcze warci.
   Dlatego trzeba juz teraz jak najszybciej zaczac sie umacniac. Jesli w najblizszym sezonie Crabbe, Turner i Meyers beda cieniowac i dalej nikt ich nie zechce to zaplacic im i zwolnic. Nastepnie robic wszystko zeby sciagnac gwiazde i solidnych tanich weteranow.

   BlazerManiac

   Usuń
 35. Anonimowy18:59

  Crabbe + Harkless + pierwszorundowy pick za Melo, bierzecie ?

  OdpowiedzUsuń
 36. Tak i piwko bym dodał

  OdpowiedzUsuń
 37. PrzemoW19:53

  Wilki kolejne wzmocnienie -Gibson ... oby było tak jak pisaliście ze mimo wzmocnień rywali to nasza ekipa pokaże ze zeszly sezon to był wypadek przy pracy i bedziemy na poz 3-4 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Behemot21:00

   Na razie to nie mają tam ani jednego gościa, który by rzucał chociaż 36 procent za 3. W paint będzie tłoczno.

   Usuń
 38. PrzemoW20:06

  Z tego co czytam Portland złozylo oferte za PG ale zostala ona odrzucona ... moze jeszcze Olshey nie powiedzial ostatniego słowa ? Myślicie ze jest szansa na jakis trade czy zostanie tak jak jest ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy20:19

   Mam wrazenie ze Olshey caly czas cos kombinuje, bo Allen na pewno nie jest zadowolony z tego ile bedzie musial jeszcze dolozyc za ten caly super plan.

   BlazerManiac

   Usuń
  2. PrzemoW20:49

   Pytanie jest takie czy cos z tego kombinowania wyjdzie :)

   Usuń
 39. Anonimowy22:32

  Czy nastepny artykul moze byc o przewidywaniach na nastepny sezon i ewentualnych opcjach dla druzyny pod wzgledem wymian, wolnych agentow i salary cap ?

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
 40. Na sobotnim spotkaniu najważniejszych osób decyzyjnych w warszawskiej restauracji "Nadwiślański Świt" ustalono taktykę na najbliższy sezon. Rozgrywki zasadnicze zostaną odpuszczone, skupiamy się na Summer League. Poza tym zacieśniamy stosunki z Orlando Magic.

  OdpowiedzUsuń
 41. Behemot08:16

  Milsap w Denver. W przyszłym sezonie każdy mecz na zachodzie będzie ciekawy. Ogórków brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy10:37

   HOU, LAC beda ogorkami forever & ever.

   Karol PTB

   Usuń
  2. Anonimowy10:44

   Dlatego nie uwierze ze nie da sie sciagnac nikogo do Portland bo to maly rynek. Minesota to totalne zadupie, a jednak sie dalo.

   BlazerManiac

   Usuń
  3. Behemot10:52

   Thibs-Butler, tyle.

   Usuń
  4. Wychodzi na to ze cenicie wszystkich w tej lidze oprócz naszej bandy. Mamy dwoch zbednych graczy i tyle (davis i leo)

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Anonimowy11:02

   Mylisz sie Lucero, konstruktywna krytyka to tez forma troski o swoj zespol. Prawdziwy fan tez potrafi dostrzec kiedy zle sie dzieje w jego ekipie i nie boi sie mowic tego na glos.

   BlazerManiac

   Usuń
  7. A co się dzieje źle? Jest kilku wolnych agentów na których nie mamy kasy i tyle

   Gdybysmy chcieli oddać CJ czy Lillarda to pewnie ktoś by przyszedł ale że na nich chcemy budować drużynę to ja jestem ma tak

   Usuń
  8. Anonimowy11:24

   Np to ze salary jest zapchane przez przeplaconych sredniakow. Juz wtedy gdy Olshey podpisywal nowa umowe z Crabbem, przedluzyl umowe z Meyersem mimo to ze kazdy juz wiedzial ze w Blazers sie nie sprawdza lub gdy zaoferowal wysoki kontrakt Turnerowi, to bylo kontrowersyjne. Kiedy sa jakies watpliwosci i nie jestes czegos pewien, to po prostu tego nie robisz lub ewentualnie czekasz do momentu gdy sytuacja jest klarowna. To nie jest takie trudne. Zaraz pewnie ktos napisze, ze to przez ze gwiazdy nie chca przyjac do Portland :)

   BlazerManiac

   Usuń
  9. Konstruktywna krytyka?

   Usuń
  10. Anonimowy12:32

   No prawie, nie ma co wdawac w zbedne szczegoly :D

   BlazerManiac

   Usuń
 42. Anonimowy10:49

  Kolejny dobry mecz Adebayo, juz nie moge sie doczekac tych wszystkich "zachwytow" jak warto bylo oddac dwa picki za Collinsa ;P

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy11:02

   Ale z Ciebie pesymista!!! Jedziesz po tej druzynie strasznie. Zero zaufania do Oshleya. Tutaj masz co zaoferowalo POR (lepsze warunki niz OKC) za PG:

   “All three of their first-round picks along with Pritchard's choice of any player off the current roster other than their Big-3.”
   The Trail Blazers held picks 15, 20, and 26 in the 2017 NBA Draft. Their “Big-3” are widely regarded as Damian Lillard, C.J. McCollum, and Jusuf Nurkic.


   Myers PTB

   Usuń
  2. Anonimowy11:08

   Nie jestem pesymista, widze tez dobre rzeczy. Np ta oferta za PG, byla bardzo chojna, ale tez ryzykowna. Mimo wszystko dobra proba. Jestem teraz za kazdym ruchem, ktora z miejsca znaczaco wzmocni Blazers.

   BlazerManiac

   Usuń
  3. Behemot12:03

   Jeśli już to się osłabimy, czyli oddamy jakichś graczy za salary relief. Nie ma co czekać na transfer. Oshley czasem coś wyczaruje typu Plumlee/Nurkic, ale to chyba bardziej prawdopodobne w lutym, np z udziałem Vonleh.

   Usuń
  4. Anonimowy12:19

   Dziwne ze nikt nie chcial Crabba lub Turnera za dwa picki lub Meyersa za jeden. Chyba ze taka oferta nigdy nie padla. W kazdym razie masz racje Behemoth, teraz to juz nie ma sensu kombinowac. Trzeba najpierw zobaczyc jak bedzie dalej grac ze soba nasza wielka-mala trojka. Moze tez ktorys z rookies pozytywnie zaskoczy.
   Jesli jednak do konca sezonu w nie utnie sie zadnego duzego kontraktu i beda slabe wyniki to czuje ze po sezonie nie zobaczymy juz Olsheya i moze tez Stottsa. W sumie nie plakalbym, nie jestem fanem ani jednego, ani drugiego.

   BlazerManiac

   Usuń
 43. Anonimowy17:03

  Co Wy na taka wymiane: Harkles, Davis, Aminu + pierwszorundowy pick 2018 lub 2019 za D.Wade? Chicago jest sporo ponizej w salary i beda sie przebudowywac co zajmie im kilka lat. Dostaja mlodych i niedrogich zadaniowcow oraz maja jeszcze kogos ekstra z pierwszej rundy. Jak dla mnie dobry deal dla obu stron.

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy17:20

   Harkles Davis i ET bez picku albo w kuszacej propozycji z pickiec za D.Wade i Bobby Portis.Dalo by rade?

   Usuń
 44. Gdyby Chicago dostalo taki deal to chyba by umarło że szczęścia a my prze lata dostalibysmy łatkę największych frajerow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy17:19

   Mi chodzilo jedynie i obnizenie cap bez oddawania Nurka, CJa i Lillarda. Z kolei pozbycie sie Turnera czy Crabba juz by sie z tym wiazalo.

   BlazerManiac

   Usuń
  2. Anonimowy17:25

   Poza tym, Olshey musi wykombinowac kase zeby podpisac przedluzenie z Nurkiem po sezonie, jesli ten bedzie mial dobry sezon i pozostanie zdrowy. W tej sytuacji piswiecenie tych trzech to chyba mniejsze zlo.

   BlazerManiac

   Usuń
 45. D.Wade nie widzę sensu u nas. The Legend za cokolwiek, Crabba za kogo? Kto jest na rynku sensowny? Zawsze jest takie wrażenie iż ktoś nowy da nam większe możliwości ale ja się z tym do końca nie zgadzam. Weźmiemy pewnie kogoś a la Affalo i będzie znów tragedia. Ja najchętniej to bym brał Wesa na kawkę tyle że to mało realne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kuzwa na lawke a nie kawke

   Usuń
  2. Anonimowy17:52

   Hahaha xD Owszem, ze wzgledu na sklad to nie ma sensu, ale z tym skladem teraz i tak daleko nie zajdziemy. Zachod mocno sie uzbroil, a w Blazers nawet jesli wszyscy zagraliby na 100% swoich mozliwosci to bedzie wciaz za malo na Golden State. Malo tego jeszcze nam utrudnia zycie Thunder i Denver. W takiej sytuacji nie lepiej pozbyc sie kilku pionkow i zabezpieczyc jeden z filarow Blazers ?

   BlazerManiac

   Usuń
  3. Tylko ktos jeszcze musi chciec te pionki. Ja bym nie robil panicznych ruchow, nawet jak sie dozbroimy to mozna nie przejsc pierwszej rynku na Zachodzie podobnie jak grajac na maksa mozna wejsc o finalu z tym co mamy. Jeszcze nam Leonard rzuci w PO 22 punkty (4/6 za 3) i walnie 11 zbiórek :)

   Usuń
  4. Anonimowy18:14

   Chyba mnie nie zrozumiales. Ja nie mowie o zadnym uzbrajaniu, bo teraz to i tak nie ma sensu. Jedyne na czym przede wszystkim Blazers musza sie teraz skupic to na oczyszczeniu salary i tez nie moga z tym zwlekac za dlugo, bo za rok moga stracic Nurka. To jest dobry moment na taki trade poki wszyscy trzej maja jeszcze jakas wartosc i sa wzglednie zdrowi.

   BlazerManiac

   Usuń
  5. Lucero,też przez sentyment myślałem o Wesie,do tego kolejnym cudem Hassana W.ale co tam-pomarzyć wolno? ;)

   Usuń
 46. PrzemoW18:31

  D-Wade u nas totalny bezsens ... mówie stanowcze nie ...ew Melo :) hehehe ale " gwiazdy" chca do innych gwiazd i w grw wchodzi Houston Cavs ... do "biednych " Blazers nikt nie chce przyjsc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy18:51

   Wade mialby tylko posluzyc obnizeniu salary cap, niczemu wiecej. Nie jest zadnym wzmocnieniem. Wolalbym Melo, ale tylko pod warunkiem ze zgodzilby sie zrezygnowac z ostatniego roku na kontrakcie czyli 27mln za sezon 2018/2019. Jednak bardzo w to watpie, bo raczej nikt juz mu nie zaoferuje takiej kasy po nastepnym sezonie.

   BlazerManiac

   Usuń
 47. To może Felton ;) Portland to kocha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieee! Nigdy nie zapomnę jak go Coach Mike nazwał: tough minded

   Usuń
 48. Anonimowy21:06

  Blazers jeszcze moga podpisac umowy za minimum lub wyjatek od podatku czyli 5.3 mln. Gdyby byla mozliwosc podpisalbym jeszcze z jakims skrzydlowym. Jesli by sie udalo to najbardziej z Jeremim Grantem, bo ma tylko 23 lata i mocne staty. Jesli bylby to weteran to kolejno: Nick Young, JaMychal Green, Gerald Green, Tyreke Evans, David West, Derrick Williams.
  Uprzedzam, ze nie kojarze ich za bardzo z gry, takze ktory gral w pierwszej piatce w poprzednim sezonie oraz ktorego maja zamiar ekipy zatrzymac za wieksza kase. Gdybyscie mogli wskazac kogos jakie bylyby wasze typy, oprocz Feltona? :)

  Pod tym linkiem macie cala liste skrzydlowych do wyboru www.nba.com/freeagents/2017

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
 49. PrzemoW00:15

  Felton to menda , karaluch i nigdy sukinsynowi nie zapomne jechania na Portland...gruby nierób , niech spada na drzewo !!!

  OdpowiedzUsuń
 50. I tak oto Lucero niewinnym żarcikiem i Feltonie rozdraznił gniazdo os. XD

  OdpowiedzUsuń
 51. @ Lucero. Ale my przecież nie wejdziemy do playoffs w tym roku, to co ktokolwiek ma tam rzucać? Wymień 7 drużyn zachodu słabszych od PTB w tym sezonie i uzasadnij

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy11:52

   KAŻDA JEST SŁABSZA.... ()   Karol PTB

   Usuń
  2. Behemot11:57

   Wymień 7 lepszych. GSW, SAS (prawdopodobnie słabsze niż rok temu), z całą resztą można dyskutować i ocena zależy od tego kto patrzy.

   Usuń
 52. GSW SAS HOU OKC MIN UTA LAC MEM DEN NOP PTB DAL LAL PHE SAC

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Behemot12:24

   Ok, zakładasz, albo że Nurkic będzie 60 meczów kontuzjowany, albo że jego zamiana z Plumlee niewiele zmienia (pewnie to drugie). Tu się różnimy w ocenie. UTA (ciągle bez Haywarda), NOP i Clippers przed nami to już gruba przesada.

   Usuń
 53. PrzemoW12:44

  Kiedy gramy mecz letniej ligi bo chciałbym zobaczyc co nasi rookie's pokażą

  OdpowiedzUsuń
 54. PrzemoW14:20

  A Bam walnął sobie 29pkt ... Olshey chciał oszukać Pata a tu chyba Pat wyjeb... wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
 55. Przy okazji zrobil 4 airballe

  OdpowiedzUsuń
 56. Adebayo za lat kilka wyśmieje i przepędzi Collinsa Swanigana Olsheya I Allena razem wziętych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy14:58

   dobra , nich zagra z dorosłymi i zobaczymy jak będzie. W SL i szkole to mógł tym atlantyzmem zabijać ale jak dostanie na przeciw siebie takiego samego klocka to samą siłą bez odpowiednich umiejętności nic nie zdziała.

   Usuń
 57. PrzemoW12:17

  Ale cisza.... wszyscy transferują, zamieniają , zmieniają barwy a o Portland nawet plotek nie ma ... chyba skład zostanie bez zmian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:33

   Masz po prawej zdjecie Mariusza z małżonka. Też się dzieje.

   Karol PTB

   Usuń
  2. PrzemoW13:22

   Taaaa widziałem :) Małżonka nawet nawet , ciekawe czy jej tez macha ręcznikiem ? :P

   Usuń
 58. Hayward już żre koniczynę,czyli Jutę już mamy za plecami..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy15:51

   No nie wiem w zeszlym sezonoe tez tak wiekszosc myslala

   Usuń
  2. A to kto odszedł z Jazz rok temu,ze wiekszosc tak myslała?

   Usuń
  3. Anonimowy06:00

   W sensie ze beda za nami.

   Usuń
 59. Anonimowy23:16

  Ja jebie, Nick Young w Warriors za 5.2 mln. Za tyle to mogli go miec Blazers ...facepalm

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
 60. PrzemoW00:06

  Myśle ze do Warriors w tym sezonie za minimun dla weterana dojdą jeszcze Barkley , Ewing i Malone zeby zdobyc swoje poerwsze mistrzostwo .... to sie kurwa robi chore !!!

  OdpowiedzUsuń
 61. PrzemoW00:11

  Monta Ellis zwolniony z Indiany ... lubie tego grajka ...przydałby sie u nas !!!

  OdpowiedzUsuń
 62. Z innej beczki

  NY podobno był faworytem Ligii letniej :)

  0-4. Na forach teksty iż NY tankuje nawet w lidze letniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 63. Smart zwolniony pasuje jak ulał ze swoim zarobkiem 5 z hakiem. Co wy na to? Mam nadzieję że Oshley będzie z Bostonem rozmawiał .

  OdpowiedzUsuń
 64. To ten od flopow?

  OdpowiedzUsuń
 65. Anonimowy17:35

  Gdzie znajde sklad Blazers na Lige Letnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy17:50

   https://twitter.com/johncanzanobft/status/880878329401835520

   Usuń
  2. PrzemoW17:56

   Potęga :) Banda Leymana tak czy inaczej :)

   Usuń
 66. Anonimowy19:22

  Nie ma szans teraz na podpisanie kogokolwiek za 5 mln. Jesli nawet Blazers zwolniliby np Connaughtona, to ze 175 mln obecnie do zaplaty zrobiloby sie 195 mln, bo automatycznie tez rosnie luxury tax. Blazers raczej wystartuja sezon z tamim skladem jaki jest obecnie, ale nie ma tragedii, swoj trade mielismy wczesniej. Jesli kluczowi zawodnicy pozostana zdrowi i w dobrej formie, to do PO powinni sie dostac bez problemu.

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
 67. Za to właśnie Donald Trump powinien zainteresowac sie GM Blazers wzlędnie zlecić to swym przyjaciołom z KGB/GRU. Nie pamiętam w historii tak przepłaconego teamu z tymi wydatkami który biłby się o PO

  OdpowiedzUsuń
 68. Najlepsi kosztują...a tak serio,to Olshey najlepszy ruch(z punktu widzenia polskiego kibica Blazers) zrobiłby pogoniwszy Myersa i zatrudniając na minimalny kontrakt Karnowskiego! Co o tym sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy22:19

   czemu nie...

   LaMarcus

   Usuń
  2. Myers lepszy od Karnowskiego

   Usuń
  3. Anonimowy07:01

   CHyba w machaniu recznikiem, i klepaniu sie po du...z Stottsem.

   Karol PTB

   Usuń
 69. Anonimowy03:29

  Panowie chyba jestesmy blisko cudu, wymiana Blazers,NYK i Rockets. Do NYK leci Meyers, Harkless, do Blazers Ryan Anderson, do Rockets Melo. Wszyscy teraz spicie, a ja mam akurat nocna zmiane, wiec bede sie mocno za wszystkich modlic i moze rano kazdy fan Blazers powita dzien w lepszym humorze ;)

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy08:22

   Dobry w ogole ten Ryan jest? Jakos nie kojarze typa.

   Karol PTB

   Usuń
  2. Anonimowy09:04

   Biały;p

   Usuń
  3. Anonimowy10:04

   Ja bym się nie cieszył.Oddawać Harklessa za gościa który nie broni i kosztuje 20 baniek to kiepski pomysł.

   Milesiak

   Usuń
 70. I kto będzie kręcił ręcznikiem na ławce? Zdecydowanie nie dla tego trendu zwłaszcza że by nam ilość komentarzy spadła bo na kogo Karol będzie psioczyl

  Budowa atmosfery na ławce musi kosztować, ponadto The Legend ma fajnego psa a Portland to dobre miejsce dla psa. W NY jest z tym ciężko więc zlitujcie się dla chlopa

  OdpowiedzUsuń
 71. PrzemoW10:43

  Ryan sieje za 3 dośc fajnie... doświadczenie ma ...nie wiem jak z kasą to wygląda , skoro chcą na to pójść to musi być tańszy od wymienionej naszej dwójki. PS: Houston - Melo CP3 Harden !!! Będzie moc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy10:48

   W HOU bedzie Trio najwiekszych klaunow :)

   Karol PTB

   Usuń
  2. PrzemoW11:55

   Klauni czy nie klauni , moc ofensywna będzie naprawdę duża. Czekamy na rozwój sytuacji. A jak z tymi finansami to wygląda?

   Usuń
 72. Niedobre jest oddanie More-Trouble Harklessa.

  OdpowiedzUsuń
 73. Anonimowy12:19

  Chcialem Andersona u nas jak gral w Pelikanach,mil fajne statystyki i niezly strzelec za 3,ale teraz za 19 mln. to troche za duzo. I szkida mi troche Harklesa za niego

  poskus

  OdpowiedzUsuń
 74. PrzemoW12:32

  19 baniek... duuuuzo ,ale za rok bedzie lżej ... Melo był juz ponoc widziany na lotnisku w Houston :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wiadomo nie jestem fanem talentu Meyersa ale ten ruch to za duzo po to by się go pozbyć. Portland największy pay-roll w całej lidze miałoby przejąc 3 letni kontrakt kolejnego średniaka za 20 baniek rocznie? I oddać Harklessa? Nie

   Usuń
  2. PrzemoW13:46

   Myślałem ze to ostatni rok kontraktu Ryana ... jak jeszcze 3 lata to bez sensu deal....

   Usuń
  3. Anonimowy15:03

   Dochodzi kwestia tego ze zwolni sie miejsce w skladzie. Moze Olshey jeszcze cos planuje. Po glebszej analizie tez wydaje mi sie ze nie jest to dla Blazers korzystna wymiana, zwlaszcza ze nie ratuje finansowo. Troche wieje desperacja.

   BlazerManiac

   Usuń
  4. Wazne by sportowo byla korzystna

   Usuń
 75. Anonimowy18:28

  Zastanowiłbym się jeszcze nad Jonathan'em Motley z Baylor.

  Finał SL w Orlando: Detroit – Dallas 81:83 (OT
  W crunchtime i dogrywce bezbłędny był Jonathan Motley. To on rzucił game winnera. To on dał wygraną Dallas. 18 punktów i 10 zbiórek. Po sezonie w Baylor miał operację. Widać, że rozkręca się z każdym meczem i wraca do zdrowia.

  R22CD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to znaczy ze bys sie zastanowil?Motley zostak wybrany przez Mavs.

   Usuń
 76. Nie mówcie że nie czekacie na jutro o 00:00

  OdpowiedzUsuń
 77. Anonimowy10:04

  Przed kontuzja facet wymiatał, mysle o przyszlosci, poki co to tylko two-way contract, a na pewno ma wiekszy upside niz Meyers, Moe czy Ed
  R22CD

  OdpowiedzUsuń
 78. Anonimowy18:21

  Czy ta trojstronna wymiana o ktorej pisal BlazerManiac doszla do skutku?Nigdzie nic nie pisza na ten temat.

  LaMarcus

  OdpowiedzUsuń
 79. PrzemoW18:44

  Cisza w temacie ...

  OdpowiedzUsuń
 80. LaMarcus19:12

  Pewnie jakas plota...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy19:53

   Nyk biorą duży kontrakt Tima hardeway'a więc odejście melo właściwie przesadzone, ale czy do HOU i z udziałem Blazers to się okaże w najbliższym czasie.

   Usuń
 81. Mało podobno już HOU

  OdpowiedzUsuń
 82. Anonimowy20:10

  Z ostatnich doniesien wynika ze Melo ma ostatecznie trafic do Houston. Niewiadomo jednak czy Blazers beda jeszcze uczestniczyc w tej wymianie. W kazdej chwili moze sie jeszcze cos pojawic. Ja mam nadzieje ze jesli tak, to ubija lepszy deal niz ten z Andersonem.

  Ps. Czy ma ktos link do dzisiejszego meczu z Utah i moze napisac o ktorej sie zaczyna ?

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LaMarcus22:30

   http://myfeed2all.eu/watch/553528/1/watch-utah-jazz-vs-portland-trail-blazers---summer-league.html

   Usuń
  2. Anonimowy23:45

   Dzieki

   BlazerManiac

   Usuń
 83. Zaczyna się o polnocy

  OdpowiedzUsuń
 84. PrzemoW21:26

  Link sam bym poprosił .... nie wiem czy na ESPN nie bedzie czegos

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LaMarcus22:31

   http://myfeed2all.eu/watch/553528/1/watch-utah-jazz-vs-portland-trail-blazers---summer-league.html

   Usuń
 85. PrzemoW21:30

  Własnie widziałem gdzies na Twiterku jak Mayers sypie za 3 jak szalony ...z 80% skuteczności heheheh

  OdpowiedzUsuń
 86. Anonimowy22:29

  35 lat czekam juz na tytul POR w Summer League.
  Moze dzis sie uda.

  Karol PTB

  OdpowiedzUsuń
 87. PrzemoW22:29

  Ja pier to sie robi chore ... Harden za 4 lata gry 228 mln $ !!!

  OdpowiedzUsuń
 88. Kontrakt Lillarda przy tym to pikus

  OdpowiedzUsuń
 89. Patrzę na DAL-CHI pełna Hala

  Na Twitterze ktoś napisał że mecz Blazers Sold out

  Dzieje się....

  OdpowiedzUsuń
 90. PrzemoW23:58

  Jak ktoś ma stream prosze o link :)

  OdpowiedzUsuń
 91. LaMarcus00:23

  http://myfeed2all.eu/watch/553528/3/watch-utah-jazz-vs-portland-trail-blazers---summer-league.html

  Juz podawalem

  OdpowiedzUsuń
 92. PrzemoW00:38

  Podziękował ... po przebiciu sie przez sciane reklam ...ogladam :)

  OdpowiedzUsuń
 93. Anonimowy00:45

  Za kazdym razem jak Collins ma pilke to komentatorzy go chwala jakby juz byl all-starem. Pat niech lepiej zabierze sie za ten baseball.

  BlazerManiac

  OdpowiedzUsuń
 94. PrzemoW00:49

  Collins narazie jak Mayers... nic nie zagrał i walnął za 3 ;)

  OdpowiedzUsuń
 95. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 96. Na razie słabo to wyglada ale Swiningan ma jednak po połowie te 10/9

  OdpowiedzUsuń
 97. PrzemoW01:32

  Collins jest jak dziecko we mgle .. teraz ten rzut przez ręce ... dramat. Oby to byly złe dobrego poczatki...

  OdpowiedzUsuń
 98. LaMarcus02:27

  jest wygrana ale slaba skutecznosc calej druzyny.

  OdpowiedzUsuń
 99. I ktoś jeszcze ma wątpliwości że liga letnia jest kluczowa?

  OdpowiedzUsuń