30 czerwca 2018

Niezastrzeżeni-Pat Connaughton i Shabazz Napier


Zgodnie z przewidywaniami Pat Connaughton oraz Shabazz Napier nie otrzymali przedłużenia  ofert kwalifikacyjnych i już jutro staną się niezastrzeżonymi wolnymi agentami. Jeśli otrzymają oferty od innych klubów opuszczą Portland. Gdyby jednak nie znaleźli chętnych na swoje uslugi Neil Olshey może zaproponować im nowe umowy. Wydaje się to rozwiązaniem mało prawdopodobnym . Zwlaszcza Napier po ostatnim sezonie, najlepszym w karierze, może być ciekawym rozwìązaniem dla wielu drużyn szukających back-upu na pozycji rozgrywającego. Tym bardziej, że na rynek wolnych agentów wchodzi jego bliski przyjaciel Lebron James. Król może potrzebować w nowym otoczeniu giermka.
Pewnie trudniej będzie znaleźć robotę Connaughtonowi, choć z 42%fg i 36%za3 może być cìagle wartosciowym uzupełnieniem rotacji w niejednej ekipie NBA.

Tymczasem Blazers systematycznie kompletują skład na Summer League w Vegas. W ostatnich dniach do zespołu dołączył Kyle Wiltjer, który w  16/17 rozegrał kilka meczów dla Rockets. Ostatni sezon spędził w Olimpiakosie Pireus. W treningach uczestniczą również Casper Ware, z przeszłością w Hawks i 76ers, a w minionym roku gracz ligi australijskiej oraz James Nunnaly, który dla Fenerbacze trafiał ponad 50% rzutów zza łuku.
Obóz przygotowawczy startuje w najbliższy wtorek, za tydzień pierwszy mecz z Utah. Na razie skład wygląda następująco: Collins, Swanigan, Layman, Baldwin IV, Papagiannis, Simons, Trent, Goodwin, Jenkins, McDaniels, McIntosh, Ware, Wiltjer. 

Jutro rusza FA2018 i tym będziemy się emocjonowac przez najbliższe tygodnie. James, Leonard , Ģeorge i cała reszta. #InNeilweTruststillTrust 
2 komentarze: