20 lutego 2015

3 na 3: Podsumowanie trade-deadline

1. W skali 1-6 jak oceniasz wczorajszą wymianę?

pdxpl: Nie byłem entuzjastą siłowych ruchów, ale skoro już Olshey się na coś zdecydował to Afflalo+Gee wydają mi się lepszym rozwiązaniem niż Chandler, o którym tyle się mówiło. Obwód Blazers wygląda teraz cholernie mocno. Afflalo to świetny charakter, gracz z dobrą etyką pracy. Daje doświadczenie, którego nie ma McCollum ani Crabbe, a które w PO jest na wagę złota. Jest też dość wszechstronny, może grać na 2-3. Trafia za trzy i ma świetny półdystans. Ponadto cena za to wzmocnienie niezbyt wygórowana. Oddanie zawodników z końca ławki i pick  to żadna strata. Blazers po tym transferze są zespołem bardziej kompletnym, lepszym. Dlatego ode mnie 4+

Jędrzej Mirowski: 4,5/6.Blazers oddali kończący się kontrakt Robinsona + Bartona, który nie mógł liczyć na minuty za plecami Matthewsa i McColluma + pick w I rundzie [25-30?] za gracza, który z miejsca uczyni ich ławkę dużo lepszą [obecnie 25.8, 28. miejsce w lidze], bo jest to urodzony strzelec. W dodatku Afflalo potrafi bronić i umożliwia grę tercetem Matthews-Afflalo-Batum na pozycjach 2-4 [smallball!]. Neil Olshey zrobił wszystko, co do niego należało. Jedyny minus to brak minut dla McColluma, a co za tym idzie brak szans na jego dalszy rozwój w tym sezonie.

Piotr Sitarz: 5/6. Spodziewany deal. Pytanie do wczoraj do godziny 17 brzmiało: czy będzie to Chandler czy Afflalo. Ufam Neilowi Olsheyowi i gdyby nie było tak, że Afflalo będzie wartościowym graczem w Portland, do dealu by nie doszło. Rzut za trzy, elastyczność na pozycjach 2/3, smallball i obrona, która bardzo dobrze wkomponuję się w system Terry’ego Stotts. Afflalo będzie grał z ławki, ale Nic Batum wreszcie ma kogoś przed kim koszykarsko będzie musiał uciekać. Na to czekałem. Szkoda mi Thomasa Robinsona, ale brawa za oddanie mało wartościowych graczy, picków i zrobienia miejsca w rosterze na jeszcze jeden kontrakt.

2. Gdzie w rotacji widzisz Alonzo Gee?

pdxpl: Jego umiejętności defensywne to duża nadwyżka nad tym co daje Wright czy Crabbe więc powinien dostać szansę gry za plecami Batuma. Tak, jak zresztą w przypadku Afflalo, liczę, że wydostanie się z ekipy looserów  i gra dla drużyny walczącej o najwyższe cele, da mu pozytywnego kopa. Chciałbym żeby pokazał tę energię i defensywny skill z czasów, kiedy śmigał w Cleveland.

Jędrzej Mirowski: Głęboka ławka. Za Batumem, Matthewsem, Afflalo i Wrightem nie znajdzie zbyt wielu minut gry. Jego 42% za 3 w tym sezonie i 48% z gry wyglądają na mega fluke, bo średnie z kariery to odpowiednio 33,3% i 42,4 %FG.  Dobrze mieć go jednak w obwodzie,  w przypadku gdyby kontuzji doznało dwóch skrzydłowych z podstawowej rotacji.Poza tym - jest to spadający po sezonie kontrakt, będący nadwyżką nad Claverem. Całkiem ok.

Piotr Sitarz: Alozno Gee w stinky Nuggets był plusowym obrońcą, zatrzymując rywali na 35% z gry. Gee może być solidnym zadaniowcem rzuconym nawet na rozgrywającego z którym problemy będzie miał Damian Lillard. Wczoraj myślałem, że Blazers spróbują coś zrobić z jego kontraktem - nawet zwolnić - ale Terry Stotts widzi go właśnie w roli fizycznego zamykającego rywali defensora. W teorii brzmi to wspaniale, ale będziemy monitorować jak ma się do tego praktyka w najbliższych meczach.

3. Który z rywali Blazers na Zachodzie wzmocnił się najbardziej?

pdxpl: W przeciwieństwie do wielu nie zachwycam się wzmocnieniami OKC. Ławka rezerwowych z Augustinem, Nowakiem, Singlerem, Perrym, Lambem, Kanterem wygląda na niezłe lapidarium. I mam ogromne wątpliwości, czy Brooks jest w stanie ułożyć z tego sensowną budowlę. ... Suns mają Knighta za Dragicia i Thomasa, co oznacza przejęcie ekipy przez Bledsoe, ale to chyba jedyna pewna rzecz w Arizonie. Sensownie wygląda  McDaniels w Houston. Do tego Prignoni. Morey próbuje latać dziury w składzie i tym razem może mu się udać to, co średnio wyszło z Brewerem czy Smithem

Jędrzej Mirowski: Thunder. Oddali naburmuszonego Jacksona i Perkinsa, a pozyskali solidną rezerwową jedynkę [Augustin], solidnego strzelca Singlera [40,6% zza łuku w tym sezonie] oraz bardzo utalentowanego ofensywnie Kantera, którego braki w obronie maskować będzie Ibaka. Zdecydowani zwycięzcy trade-deadline. Nie żebym się czegoś szczególnie obawiał, ale na Thunder nie chciałbym trafić wcześniej niż w Finałach Konferencji.

Piotr Sitarz: Sceptycznie podchodzę do wzmocnień w Oklahomie. Serge Ibaka będzie miał więcej pracy w defensywie, bo Kendrick Perkins potrafił bronić centrów i pick-and-rolle. Dodatkowo nie wydaję mi się, że D.J Augustin będzie miał więcej piłki w rękach niż Dion Waiters w rezerwowym lineupie z izolacjami po sam sufit hali. Czy Scott Brooks będzie wiedział jak użyć Kyle Singlera? Jak rotować szerszym składem? Ma no to czas do kwietnia. Niemniej Thunder nawet bez tych graczy byli zagrożeniem i na pewno ciężkim matchupem w pierwszej rundzie i w całych playoffach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz