1 grudnia 2017

Atak-problem coraz bardziej dokuczliwy

BUCKS (11-9) @ BLAZERS (13-9) 103:91

W sumie niezły w wykonaniu Blazers listopad zakończył się dotkliwą porażką z Bucks. Znów odezwały się najpoważniejsze bolączki w grze zespołu, z których słabość ataku wydaje się problemem najistotniejszym i niestety niepokojąco trwałym. Po zaskakująco dobrym wypadzie na Wschód można było mieć nadzieję, ze drużyna złapała właściwy rytm. Niestety bezdyskusyjny łopot od Bucks,  bezradność z jaką Blazers przyjmowali kolejne ciosy rywali studzą rozgrzane głowy tych, którzy dostrzegali  już "małą stabilizacje".  Nie pomógł powrót Aminu, nie pomogły nowe alternatywne stroje. To była już 5 przegrana w Rose Garden.

Nie będą wygrywać Blazers, jeśli Damian Lillard nie wróci do swojej zwyczajowej skuteczności. Na razie ma najgorsze w karierze 33% za 3. Przeciwko Bucks trafił tylko dwa razy. Niestety powoli staje się to dewastującą dla ataku Portland normą. I jeśli, tak jak dzisiaj, drugi z bliźniaków też pudłuje, na suksces nie ma co liczyć. Najstarsi oregończycy nie pamiętają kiedy ostatni raz widzieli deszcz, deszcz trojek. Nieskuteczni na dystansie RainBros, próbowali dostawać się pod kosz. A tam w kompleksy wpędzał ich Antetokounmpo. Pod koniec pierwszej połowy, w odstępie 30 sekund zablokował najpierw McColluma, a później Lillarda. Bucks uciekli na 15 punktów

Jedynym, któremu udawało się cokolwiek był Nurkić. Obsługiwany przez rozgrywających, kończył dość regularnie na 14 punktów i 8 zbiórek w ciągu 16 minut. Jeszcze tylko 10-punktowy run w drugiej kwarcie, na który złożyły się dwie trójki Chiefa,  Turner w  post-up oraz dobitka Davisa i to  wszystko na co mogły liczyć oczy fanów Blazers.

Na nic próby z tall-ballem w układzie: Lillard(CJ)- Turner-Moe-Aminu-Davis, niewiele dał też powrót do sprawdzonego  gambitu z Lillardem- McCollumem i Napierem. Szukając punktów, rzucił Stotts nawet Leonarda. Ale to było jak leczenie życiowych problemów wódką. Depresja tylko się pogłębiła. W ostatniej kwarcie Bucks odjechali na bezpieczny 24-punktowy dystans.

Głównie za sprawą wszędobylskiego Nurkicia ( kolejny mecz gdzie dominuje w finale po obu stronach parkietu) udało się odrobinę zniwelować tę stratę. Czysty, spektakularny blok na Greku, który sędziowie zinterpretowali jako faul Bośniaka  tylko zaognił sytuację. Szamocząca się w bezradności drużynę ograbił z resztek równowagi psychicznej, a  Rose Garden   z  nadziei. RainBros nie trafiali do samego końca.

To nie był wielki mecz Milwaukee. Vonleh na zmianę z Aminu  opierali się Antetokounmpo. Nurkić był najlepszy na parkiecie. Ale jeśli  trafia się  6/23 zza łuku, RainBros z 38%fg są dla ataku raczej PainBros, dodatkowo seriami nie potrafią dostarczyć piłki na post-up, a strata goni stratę( 19-10 dla Portland), to w tej lidze nie wygrywa się z zespołami słabszymi niż dzisiejszy przeciwnik.

Kto by pomyślał, że to atak stanie się, niestety, wszystko na to wskazuje, trwałym problemem Portland.

Jeszcze dzisiaj wieczorem podsumownie, mimo  wszystko, dobrego listopada dla Blazers.