8 lutego 2020

Kuriozalny mecz

BLAZERS (24-29) @ JAZZ (33-18) 114:117

Blazers, pomimo absencji Whiteside'a, byli o włos od pokonania, mających jakieś wewnętrzne problemy Jazz, chociaż zaistniało ryzyko, że nie skończą meczu w pełnym składzie. Absurdalna pomyłka sędziowska i niecelny rzut za trzy Swanigana w ostatniej akcji meczu to tylko zwieńczenie absurdów, które wydarzyły się w Salt Lake City.

Rozpoczęło się od znakomitej kwarty: na 70% skuteczności oraz 60% zza linii. Lillard do połowy drugiej kwarty trafiał wszystko. Wydatnie wspierał go McCollum. Był moment, gdy Blazers punktowali w 10 kolejnych akcjach.

Kłopoty kadrowe rozpoczęły się od kontuzji Simonsa jeszcze w pierwszej kwarcie. W drugiej nieodpowiedzialny Trevor Ariza nie wytrzymał ciśnienia, jakby jakiekolwiek powinno być na tym etapie budowania drużyny przez Portland. Dzisiejsze zachowanie  Arizy i słabszy mecz Anthony'ego wskazuje że opieranie drużyny na weteranach, co prawda doświadczonych i zasłużonych, ale weteranach, jest cokolwiek ryzykowne.
W Blazers zostało w pewnym momencie do gry 7 zawodników, pod warunkiem że się liczy Czarnego Archanioła, który jak na razie jest wyrobem enbiejpodobnym. Gdy już w III kwarcie problemy z przewinieniami mieli Swanigan i Hezonja, można było rozkminiać co się dzieje gdy drużyna nie dysponuje jakąkolwiek piątką do gry. Ale równocześnie Blazers nie tylko prowadzili, ale nawet powiększali przewagę nawet do 16 punktów - co się dzieje w Jazz to pewnie wiedzą tylko na www.jazz.blogspot.com ...

Wymęczeni brakiem rotacji i ciągłym przebywaniem na parkiecie Blazers w końcu przestali trafiać. W III kwarcie nawet Lillard pudłował. Jazz odrobili straty i w ostatniej kwarcie wyszli na prowadzenie. Ale drużyna z Portland się nie poddała, przebudził się Lillard i w ostatniej minucie ponownie zagościł na tablicy wyników EnergySolutions Arena remis.

Do meczu postanowili wtrącić się sędziowie, może uspokojeni że jednak Blazers dotrwali w pełnym składzie do końca. Ewidentna pomyłka z niezaliczonym wejściem pod kosz Lillarda, gdy nie można było skorzystać z VAR, rozsierdziła wszystkich - strach pomyśleć co by się stało gdyby wcześniej nie wykluczono Arizy. Jeszcze rzut ostatniej szansy Swanigana, po bezmyślnym kozłowaniu Carmelo i Jazz po raz pierwszy od dwóch tygodni coś wygrywają.
A Blazers oddalają się od playoffów, czytaj: wpływów z biletów na mecze z Lakers, bo chyba o to głównie chodzi decydentom. Zamiast budować drużynę na przyszły sezon, toczymy takie kuriozalne wojny w przetrzebionym składzie.